top of page

FENNEK 80

Bu şömine tanınmış Hollandalı tasarımcı Roderick Vos tarafından tasarlanmıştır. Vos, Felemenkçe'de Tilki anlamına gelir ve Fennek bir tür tilkidir. Roderick, her yerde 3 mm'lik plaka kalınlığını net bir şekilde görebileceğiniz temiz görüş hatlarını tercih etti.
Modeller ayrıca modüler olarak tasarlanmıştır. Fennek 80'in yan panelleri Fennek 50 ile aynı panellerdir ve aynı ayaklara sahiptirler.

Ayaklar büyük sağlam başlık somunları ile donatılmıştır ve şöminenin yerden serbest kalması ve terasta pas izi olmaması için paslanmaz çelik bir cıvata vidalanmıştır.

Kapı kolu, kapının sağ çıtasına entegre edilmiştir. Kıskaç kancasında fazladan bir girinti yaptık, bu, kapıyı biraz açmak ve ardından sabitlemek için kullanılabilir.

Yan paneller ocağa asılır ve iyice bastırılarak iyice sıkıştırılır. Ancak daha sonra tekrar yukarı itilerek her zaman serbest bırakılabilirler.
ayrıca yan panellerde hava boşlukları sağlanmış, böylece hava camın önünden yanma odasına girebilmiş, bu da camların temiz kalmasını sağlamıştır.

Ayrıca, her ikisi de iyi bilinen refrakter betondan yapılmış derin bir ateşleme tabanına sahiptir. Baca için Quaruba serisinden bilinen aynı CorTen çelik boruları kullandık.
Alt boru, alev görüntüsünün bir şekilde düzenlenebilmesi için yine ayarlanabilir bir valf ile donatılmıştır. Roderick sobanın tasarımına çok iyi uyan yeni bir yağmurluk buldu.
Bu ayrıca opsiyonel olarak bir kıvılcım yakalayıcı ile donatılabilir (Quaruba'da kullandığımızla aynı).

bottom of page