BARCELLONA

PIAZZETTA MAJOLICA EL YAPIMI  KAPLAMALAR

Piazzetta Majolica seramik kaplamalar,üzerindeki özgün dekorlar,geniş renk kartelası ve büyük ebatları ile rakipsiz ve benzersiz el yapımı sanat eserleridir.

YARATICILIĞIN İFADESİ

Piazzetta Majolica koleksiyonu üstün teknoloji ve el emeğiyle ortaya çıkan en prestijli serimizdir.

MÜKEMMELLİK ÜRÜNÜ

Piazzetta Majolica kaplamaların üretimi zaman,beceri ve tecrübe gerektirir. Özel formüllü karışım kalıplara dökülüp çıkarmak için yeterince kurutulduktan sonra parçalar elle pürüzsüzleştirilerek doğal  kurumaya bırakılır. Bu işlemin ardından kalıntı nemi tamamen ortadan kaldırmak için 60 dakika süreyle kurutulur ve ardından ve seramik parçaları daha güçlü hale getirmek ve ısı iletme kapasitesini geliştirmek için 1000 °C sıcaklıktaki fırınlarda pişirilir. Tüm parçalar daha sonra elle tek tek boyanır ve son evre için fırında tekrar pişirilir. Tüm üretim döngüsünü tamamlamak için 10 personelimiz 12-15 gün arasında mesai harcar.

ISI DAĞITMA ÖZELLİĞİ

Majolica parçalar mekanik ve termal stres ile ısı direnci arasında doğru denge kurmak için yapılan bir araştırmanın ürünüdür.  Majolica kaplandığı şömine veya sobanın yaydığı ısıyı üzerinde biriktirir ve onu çevreye sürekli ve eşit olarak dağıtır. Başka bir deyişle, şömine veya soba söndükten sonra bile hoş bir sıcaklık bırakan gerçek bir ısı kaynağıdır.

 

UYUMLU ŞÖMİNE HAZNESİ MODELİ

MA 267 SL

Stok: 100608

Özellikler