Sürdürülebilir Kalite

explore the universe of focus

YARATILIŞ - DİL BİR VİZYON

Hayatında hiç bir tasarım ekolünden etkilenmeyen Dominique Imbert, anlık eğilimleri gözardı eder ve her şeyden önce sezgilerin özgürce hayata geçmesini umursar.
"Kendime ne aradığımı öğretiyorum," diye belirtiyor 'sanatçı'.
'Beni ilgilendiren şey, beni hareketlendiren şeydir ve beni hareketlendiren şey, belirli şekillerde derinlemesine gizlenmiş, materyalin göz kırpması - bir iç hayat, bir ruh - keşfetmektir.
Çevremizi oluşturan konvansiyonel, soğuk cebirden  daha başka bir şey bulduk evrende.
Anlamları, anlamalarını, gizliliklerini ve şiirlerini ortaya çıkarmak için şekilleri ''cover'' etmekten büyük keyif alıyorum. Çünkü Şiir olmadan, yaşamak sadece varolmaktır.

GYROFOCUS
TASARIM: DOMINIQUE IMBERT

  • Museum of Contemporary Art (Bordeaux, France)
  • National Centre of Contemporary Art (Grenoble, France)
  • Guggenheim Museum (New York, United States)
  • Voted 'World's most beautiful object' in the Pulchra Design Awards (Italy)
  • Selected 'Most inspired creation' at Helsinki Design Week by its 68,000 visitors (Finland)
  • Listed as an 'Icon of design of the 20th century' by the home design magazine Schöner Wohnen and in the Callwey Design Encyclopaedia (Germany)

Gyrofocus

Dominique Imbert<

Dominique Imbert
TEKNİK TASARIM
Yaratıcılığı hayata geçirmek

Tasarım aşaması, vizyonun fiziksel gerçekliğe dönüştüğü aşamadır. Bu aşamada Ar-Ge ekibi, sanatçının düşüncesini uygulanabilir bir modele dönüştürmek için 
çalışır. Şömine ve soba alanında tüm bunlar kolay bir iş değildir, çünkü pek çok teknik ve imalat kısıtlamasına ek olarak, ulusal ve uluslararası verimlilik ve
çevresel düzenlemeler de göz önüne alınmalıdır. Tasarımcının hayal gücü kendini ifade ettikten sonra, model tanımlama sonrası , prototip prototip sonrası,
test testten sonra bitmiş ürün herşey hazır olmadan önce gereklidir - yıllar sürecek bir süreç. Örneğin, Slimfocus, piyasaya sunulmadan önce 3 yıl teknik
tasarım gerektirdi.!

>

R&D department

R&D department

ÜRETİM

Araştırma ve geliştirme süreci tasarımcının vizyonunu gerçeğe dönüştürürken, üretim aşaması datüm bu süreçlerin fiziki haline geldiği yerdir.
Focus'un metal işçilerinin uzmanlığı, her bir modeli eşsiz yapan soba ve şöminelerin özel sipariş öğelerinin titizlikle oluşturulmasını sağlar.
Her bir üretim aşaması titizlikle kontrol edilir ve müşterilerimiz için bir kalite garantisi sunulur.
Tüm Focus modelleri, deneyimli üretim ekibimiz tarafından Fransa

 "Théus" in Cavaillon, France