Ecosmart XL 900 Burner Kit

Yatay Formda Geniş Alev

Yalın bir alevin yatay formda ve geniş bir alanda yanması çok basit görünebilir fakat paslanmaz çeliğin çeşitli ısılarda genleşmesi gibi detaylar düşündüğümüzde bu aslında oldukça karmaşıktır. Yaptığımız çeşitli testler sonucunda bu detayları çözdük ve bu doğrultuda XL serimizin üretimine geçtik

• Güvenli bir yoldan bioşöminenizi söndürmek için özel bir kapak mekanizması geliştirilmiştir. XL serisi şömine burner kitleri her koşulda, her ısıda, her zaman güvenli, tutarlı ve güvenilir bir şekilde çalışır.

• Burner kit üzerindeki yakıt dolum noktası güvenlik açısından ateşleme noktasından ayrı tutulmuştur. Şömine beraberinde verilen bidonun mühendislik tasarımı başlığı yakıt dolumu yaparken burner kit üzerine tam olarak oturmasını ve üzerindeki butona basmadan yakıtı serbest bırakmayarak dökülme,sıçrama ve israfı engeller.

• Özel dizayn edilmiş iç mekanizma bir yandan bio şöminenin yakıt verimliliğini arttırırken diğer yandan yakıtı ayarlamanıza ve alevi stabilize etmenize yardımcı olur .

• Şöminelerimiz beraberinde verilen aksesuarlardan ateşleme çubuğu şömine yakmayı ve söndürmeyi güvenli bir hale getirirken aynı zamanda sürgü kapak sistemli şömine modellerinde alev ayarı yapabilmeyi de sağlar . Şömine yanarken (sürgü kapak açık konumdayken) yakıt dolum bölümünde yakıt ilave etmeyi engelleyen iç mekanizma devreye girerek erişimi engeller.

• Modern ve teknolojik üretim tekniğimiz sızıntı ihtimalini yok ederek güvenliğinizi maksimum seviyeye çıkarır.

Ödül

2009 Hearth & Home Vesta Ödülü (ABD)

 

Stok: 100516

Özellikler

Burner Kitler

Ecosmart Fire burner kit ürünlerini seçtiğinizde konut ve ticari mekanlarda yaratıcılığınızı kullanarak farklı tasarımları hayata geçirebilirsiniz.

EcoSmartFire burner kitler son derece kaliteli malzeme ve işgücü ile son teknoloji makinalarda titiz üretim süreçlerinden ve güvenlik testlerinden geçer.

Tasarımları oldukça şıktır bu da burner kit ünitelerimizi özel bir şömine yaratmak isteyenler için ideal seçim haline getirir.

Sade ve şık

Bioetanol temiz yanan bir ürün olduğundan, EcoSmart Şöminelerinin bacaya ihtiyacı yoktur Bunun yanında şöminelerimiz sıvı bio-etanolü burner kit içerisinde muhafaza ettiğinden kablo veya gaz bağlantısı da gerektirmez. Bu özellikleri ile EcoSmart şömineleri iç veya dış mekandaki herhangi bir yere kolaylıkla kurulabilmektedir.


no-chimney

Baca kurulumu gerektirmez
Bio-etanolün yanması ile ısı ve düşük miktarda su buharı açığa çıkar. Bunun anlamı da şöminenizi kullanmak için bir bacaya ihtiyaç duymayacağınızdır.

 

no-gas

Gaz veya elektrik bağlantısı gerektirmez
Sıvı yakıtı içinde barındıran burner kitler doğalgaz borusu veya bir elektrik prizi gibi herhangi donanım bağlantısına gerek duymaz.

 

 
Temiz Yanma

  EcoSmart Fire burner kitler tarım yan ürünlerinden üretilen temiz yanan yenilenebilir enerji kaynağı bioethanol sıvı yakıtla çalışır. İs,duman, kül oluşmaz. Bazı yakıtlar diğerlerinden daha iyidir, bölgenizde mevcut olan en iyi yakıtı temin etmek için yerel distribütörünüzle temasa geçiniz. Mevcut olması halinde e-nrg tavsiye edilir.

Kolay Bakım

  EcoSmart burner kitler sıcak suda yıkanabilir (hatta bulaşık makinenize dahi konabilir), bu sayede yakıtta mevcut olan toz, karbon atıkları ve değiştirici maddeler ortadan kalkar. EcoSmart burner kitleri diğerlerinden ayıran da budur. EcoSmat burner kitlerin temizliği oldukça kolaydır.Daha temiz yanarlar ve bir ömür boyunca kullanılabilirler!

EcoSmart burner kitler yüksek performansa sahiptir

  En küçük burner kit ürünümüzün dahi 2.5 kw gücündeki elektrikli ısıtıcı kadar ısı yaydığını biliyor muydunuz? Bioetanol yandığında süper bir konveksiyon sistemi ile devamlı bir ısı döngüsü sağlanır.

 

DAHİLİ AKSESUARLAR