Egyptienne

Egyptienne Dekortatif Taş Radyatör

Isıtma Kapasitesi: Min: 1027 Watt - Max: 1824 Watt

Ebatlar: Yükseklik 200 cm - Genişlik: 60 cm

Renk Seçenekleri: Tüm Cinier renklerinde veya talep üzerine özel renkte üretilebilir.

Sadece dikey versiyon da üretilebilir.

Tasarımcı: Michel Cinier

Menşei: Fransa

Olycale® Taşı : Olycale® Taşı kırılan ve sonradan ısı yayımı için yeniden tasarlanarak özel üretim teknikleriyle yapılandırılan doğal beyaz renkli bir kayadır. Sadece Güney Fransa’daki Pirene Dağları’ndan çıkar .

Olycale® Taşı tüm dünyada özel ısı yayan niteliği ile çelik,dökme demir ve alüminyuma gerçek bir alternatiftir ve konfor tutkusunun gereğidir.

Collection Art & Civilisation: Sanat & Medeniyet Serisi

Bu heykelsi radyatör serisi daha çok sanat,tarih ve antika meraklısı kişilere hitap ediyor. Radyatör üzerinde rölyef ve sanatçının el işçiliğinin izlerini taşıyan bu radyatörler Mısır,Yunan ve Afrika medeniyetlerinin sembollerini özel üretim teknolojisiyle dekoratif ısıtma aracı olarak evlerinize taşıyor.

Bilhassa evinde sanatsal ürünlere ve antikalara yer verip dekorasyonu ile uyumlu hatta dekorasyonunu tamamlayıcı radyatör arayanlara…

Güzelliklerle kuşatılmak bir yaşam biçimidir.

Herkes kendi vizyonuna sahiptir

En önemlisi anlam ifade edebilmektir.

Michel Cinier

Marka: CINIER
Stok: 100373

Özellikler

TEKNOLOJİ

Sıra dışı konfor…

Her CINIER radyatörü sıra dışı ısınma konforunu yaymak için titizlikle çalışılmış ve tasarlanmıştır.

Bu benzersiz dekoratif radyatör koleksiyonu Olycale taşının Cinier tasarımcıları tarafından el işçiliğiyle işlenmesi ve doğal pigmentlerle renklendirilmesi sonucu meydana geliyor.

Temel özellikler aşağıdaki gibidir:

 • Her bir radyatör tasarımcısı tarafından imzalı

• Olycale taşının ısı yayma ve tutma kabiliyeti

• Olycale taşı içerisine entegre edilmiş ve üretim teknolojisi sayesinde Olycale taşıyla tamamen bütünleştirilmiş özel bakır boru sistemi ile suyun radyatör içerisinde hızlı ve sesiz sirkülasyonu

• Radyatöre giren tesisat suyu sıcaklığını denetleyerek enerji tasarrufu sağlayan ayarlanabilir termostat

• Estetik açıdan tesisat bağlantı parçalarını gizleyen tasarım

• Yatay veya dikey uygulanabilen model alternatifleri

 •Her mimariye uyum sağlayabilen model, renk ve boyut seçenekleri

• Su ısıtmalı versiyonun yanı sıra elektrikli versiyon seçeneği

• Homojen ısı dağılımı ile verimli ve sağlıklı ısınma

• 5 yıl uluslararası garanti

 

Termik Kütle Etkisi (Inertia)

Olycale ® taşının termik kütle etkisi Cinier tasarım radyatörlerimize "ısıyı biriktirme" ve "devamlı ısı dağıtımı” fonksiyonları sağlar. Olağanüstü bir konfor ile hoş, sabit ve homojen ısı dağılımı sağlayarak mekanları doğru sıcaklıkta sağlıklı yaşam alanları yapar.

Düşük enerji tüketimiyle verimlilik: 

CINIER dizayn radyatör panellerinin geniş yüzeyi işçilik kalitesiyle birleşerek radyatör içerisindeki bakır borular içerisinde suyun tamamen sessiz dolaşımı sağlanır. Böylece radyatörlerimiz düşük enerji sarfiyatıyla sağlıklı ve verimli ısıtır. Dekoratif radyatörlerimiz odanın havasını kurutmaz,toz kaldırmaz bulunduğu duvar veya perdede is bırakmaz.Size sıra dışı şık ortamlar ve sağlıklı bir ısı konforu sunar.

Isıtma Seçenekleri (Su Isıtmalı)

Merkezi veya bireysel su ısıtmalı sistem için

Su Isıtmalı Sistem 

Isıtma merkez sessizliği ve en iyi verimi sağlayabilmek için ağır bakır borulardan ( her radyatör içinde yaklaşık 50 metre bakır boru) yapılmış, özel aşınmayı ve genleşmeyi engelleyici işlemlerle kaplanmıştır. CINIER dizayn radyatörler 16 barda test edilmiştir ve en uygun performansı ve olağanüstü sağlamlığı garanti etmektedir. Isıtma bölümü teknolojik çalışmalar sayesinde Olycale® taşlarıyla tamamen bütünleştirilmiştir. Ayrıca radyatörün tüm yüzeyi boyunca mineral kütle, kalıcı ve doğal bir ısınma sağlamak ve yaymak için ısıtılmaktadır.

Tüm Cinier dekoratif radyatörler EN442-2 kalite ve güvenlik normları doğrultusunda üretilmektedir.

Isıtma Seçenekleri (Elektrikli Sistem)

Elektrikli ısıtma sistemleri için

Elektrikli radyatör:

Isıtma sisteminin özü zaman aşımına uğramayan özel çift katmanlı  izolasyon katmanlarına sahip ısıya dayanıklı kablolardan yapılmıştır. Isıtma mekanizması teknolojik çalışmalar sayesinde Olycale® taşlarıyla tamamen bütünleştirilmiştir. Aynı zamanda radyatörün tüm yüzeyi mineral kütle, kalıcı  ve doğal bir sınma sağlamak ve yaymak için ısıtılmaktadır. Radyatöre entegre edilmiş elektronik termostat mekanınızın ideal ortam sıcaklığını ayarlamanıza ve bu sıcaklığa eriştiğinde radyatörün elektrik bağlantısını keserek (fişe takılı olduğu halde) enerji tasarrufu yapmanıza imkan tanır.

Bağlantı:
Elektrik bağlantı fişi.

Bağlantılar :

Tesisat borularının çıkışı duvar içinde olmalı (estetik görünümü borularla bozmamak için). 
Bağlantı ve bırakılması gereken mesafe şeması talebe göre gönderilir.
Adaptör: Tesisat radyatör bağlantısı yarım parmak flex boru ile gerçekleştirilir.
Termostat vanası,flex bağlantı borusu radyatörle birlikte bedelsiz verilmektedir.

Isı Verimi : 

Isı verimi değerlerimiz EN 442 Avrupa Normlarıyla (delta T 50 ) hesaplanmıştır. Ayrıca delta T 60 ısıtma kapasitesi değerlerini de verebiliyoruz. Tüm veriler uluslararası bağımsız laboratuarlarda test edilmiştir.

Elektronik Termostat :

 

Elektrikli Cinier radyatörler üzerinde entegre edilmiş elektronik RTS termostat bulunur. Bu elektronik termostat,radyatörünüzün bulunduğu ortam sıcaklığını istediğiniz sıcaklık derecesine ayarlamanıza ve radyatörünüze ortamı belirlediğiniz ideal sıcaklık değerinde tutma komutu vermenize imkan tanır.

Olycale taşının ısıyı tutma ve yayma kabiliyetine ilave olarak radyatöre entegre edilmiş elektronik termostat kullanıcısına yüksek verimlilik ve ciddi enerji tasarrufu sağlar. Öyle ki radyatörünüzü kapattığınızda dahi uzun bir süre Cinier dekoratif radyatörünüz yüzey sıcaklığını koruyacak ve sizi ısıtacaktır. Radyatör üzerinde kolaylıkla ulaşılabilen bir noktada konumlandırılmış elektronik termostat zaman ayarlı da programlanabilir. Mesela gece yatarken veya size evde yokken (1 saatten 10 saate kadar) ortam sıcaklığını belirlediğiniz sıcaklıktan 3 dereceye kadar aşağı düşmesi talimatını verebilirsiniz