S.S.S

MÜŞTERİ HİZMETERİMİZE İNTİKAL EDEN SIKÇA SORULAN BİLGİ TALEPLERİNDEN DERLENMİŞTİR.

  • ŞÖMİNE KURULUMU NASIL YAPILMAKTADIR?

  • ŞÖMİNELERİN ISITMA FONKSİYONU ETKİLİ MİDİR?

   Evet. Bu durum yakıt türüne değişkenlik gösterebilir.Odunlu Metal hanze şöminelerimiz ısı yaymak ve dağıtmak için tasarlanmıştır. Decofire odunlu ve gazlı şöminelerinin birincil amacı estetik olmakla birlikte, kullanılan materyallerin doğası ve yüksek kalitesi, performansın stille ilgisi olmasını sağlıyor. Çelik mükemmel bir ısı iletkeni. Modele bağlı olarak, 350 m3'e kadar bitişik nizam bir hacim doğru uygulama yüksek verimli bir şömine ile sıcak tutulabilir. Yanan odunun kalitesi ve şöminenin evdeki konumuoptimum ısıtma verimi için önemli hususlardır.Doğalgazlı şömineler için de aynı husus söz konusudur

  • KULLANIMDA ŞÖMİNE TEHLİKELİ MİDİR ?

  • ŞÖMİNE CAMLARI NEDEN KİRLENİR?

  • BACASIZ ŞÖMİNELER HAKKINDA S.S.S

  • KULLANIM İÇİN EN İYİ ODUN SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

  • İDEAL YANMA İÇİN ODUN NEM ORANI NASIL OLMALIDIR?

   Odunlu Şömine optimum performansı için, kuru odun yakmak için önemlidir. Yanmaya hazır bir kütük için maksimum nem içeriği% 20'dir.
   Depolama şekline bağlı olarak, kütük kesildikten 18-24 ay sonra yakılabilir. Odunun saklama koşulları çok önemlidir. Odun, kuru ve iyi havalandırılan
   bir yerde istiflenmelidir. İdeal olarak, yeterli havalandırma için yanları açık bırakılmış olarak bir kapak altında saklanmalıdır.
   Kütükleri direkt olarak yere koymayın, ancak havanın etrafında dönmesine izin vermek için paletler veya tahta plakalar üzerine koyun.
   odun düzgün bir şekilde depolanmazsa, nemli hale gelebilir ve böylece daha az verimli şekilde yanabilir ve yanarken kirletici gazlar yayabilir.

  • Eskİ TİP Şömİneleri Kullanmak İçİn Ne Yapmak Gereklİ !!

   Ecosmart Bacasız Şömine Izgaraları

   Çevreyle dost şömine iç ızgaralarımız kullanılmayan şömineleri yeniden hayata döndürmenin veya zahmetsiz ve konforlu bir şömine dizayn etmenin en iyi yoludur.

   Mevcut bir odunlu şömineyi bir kaç dakikada temiz yanan bacasız şömineye dönüştürmek artık çok kolay. Size uygun ölçü ve tarzda iç ızgaralarımızdan birini seçip şöminenizin zeminine oturtun. Daha sonra aksesuarlarımızı kullanarak bacasız şömine yakıtı bioethanol doldurun ve koltuğunuza uzanarak şöminenizin keyfini çıkartın…

   Evinizi ısıtın, gezegenimizi değil…

   Bacasız şöminelerde kullanılan bioethanol yakıtının yanması ile duman veya sağlığa zararlı zehirli gazlar açığa çıkmaz. Bu nedenle EcoSmart bacasız şömine ızgaralarını işlevsel bir bacayla kullanıp kullanmama özgürlüğü tamamen size kalmıştır.

   Odunlu şöminelerde oluşan ısının büyük bölümü atık gazlarla beraber bacadan dışarı kaçar. Eğer mevcut bir bacanız varsa verimliliği arttırmak için kapatmanızı öneriyoruz. Aynı etkiyi bacada klape varsa kapalı konumda tutarak klape yoksa ise bacayı metal bir plakayla kapatarak da sağlayabilirsiniz.

   Odundan daha güvenli

   Bio-ethanol şömine ızgaraları oldukça temiz bir yanma sağlar. Duman, is, kül oluşturmaz. Bu özellikleri ile odun yakan şöminelerden daha güvenlidir.

   Temiz tutulması kolaydır

   Bioethanol bacasız şömineler karbon atığı bırakmazlar. Bu nedenle temiz tutulmaları son derece kolaydır. Arada sırada şöminenizi nemli bir bezle silmeniz yeterli.

  • ŞÖMİNE HAZNELERİ GÜVENLİ MİDİR ?

   Duvarlara yerleştirilmek üzere tasarlanan tüm odunlu veya doğalgazlı şömine modelleri cor-ten çelikten yanmaz bir hazneye sahiptir ve yüksek
   kaliteli malzemelerle yalıtılmıştır. Bu entegre şöminelerin profesyonel mühendislerce projelendirilip eğitimlerini almış ekiplere kurdurulmasını öneriyoruz.
   Şöminenin geleneksel tip bir model ise ısı odası yapısı da yanmaz ve iç yalıtımlı olmalıdır (tercihen mineral yünlü). Bu modellerin hava tahliye boruları zorunlu olduğu için havalandırılmalıdır.
   Açık estetik nedenlerden ötürü, mümkünse, bunlar görünür olmadıkları yere yerleştirilmelidir.
   Projenize göre size tavsiyelerde bulunmaktan memnuniyet duyarız.

  • NE ZAMAN TEMİZLENMELİDİR ?

   Zehirlenme riskinden kaçınmak, insanları ve yapıları ateşten korumak ve hava kirliliğini azaltmak için şömine ve baca temiz tutulmalıdır. Baca temizleme, biriken kurumları gidermek ve bacanın tüm uzunluğu boyunca kurumdan arındırılmasını sağlamak için bacanın ve şöminenin elle temizlenmesini içerir. Manuel baca temizleme işlemi, bacanın tüm uzunluğu boyunca birkaç kez metal veya naylon fırçalar atmak ve daha sonra ocak üzerine düşen kurumu kaldırmaktan oluşur. Yönetmelikler ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir; Fransa'da düzenli olarak kullanılan bacalar, şömine kullanıldığı dönemde en az bir kez yılda iki kez süpürülmelidir. Bölgenizdeki Focus ortak-perakende satıcısı, yaşadığınız yerdeki geçerli yönetmeliklerle ilgili bilgi verebilir. Dumanları temizlemek için yangın veya patlayıcı maddeler kullanmak kesinlikle yasaktır. Temizleme işlemi, beeldiye tarafından veya işin tamamlandığına dair
   bir sertifika verecek nitelikli baca temizleyicileri tarafından gerçekleştirilmelidir.
   Birçok sigorta şirketi, olasıkaza durumunda bu sertifikayı ister.

  • ÜRÜNLER GARANTİLİ Mİ ?

   Odunlu şömine modellerimiz Belçika ve İtalya ve Fransa da üretilmiş uluslararası sertifikasyonlara (CE-FLAMMEVERTE VB) haizdir fabrikasyon hatalarına karşı 2 yıl garantilidir.

   Cam kırılması, contalar, taban plakaları, vermikülit plakalar gibi aşınmaya maruz kalan parçalar bu kapsam dışındadır.

   Doğalgazlı şömine modellerimiz Tüm Türkiye de GAZMER onaylı olup Belçika'dan ithal'dir ve uluslararası sertifikasyonlara haizdir.

   Şömine içerisinde bulunan elektronik devre 1 yıl garantili olup;Cam kırılması, contalar, taban plakaları, vermikülit plakalar gibi aşınmaya maruz kalan parçalar bu kapsam dışındadır.

BİZE DANIŞIN!

Sahip olduğunuz her soruyu cevaplamaktan mutluluk duyarız
Müşterilerimizin sunduğu en sık sorulan soruları içeren makaleler bölümünü de kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bir katalog gönderimi için veya showroomlarımızın veya bayilerimiz yerlerini öğrenmek için bizi arayınız. Katalog ve fiyat listesi talep edin. Sorunuzun cevabını bulamadıysanız, bize sorunuzu göndermek için bu formu kullanın.