Ana Sayfa / Şömine / Odunlu Şömine / 

GYROFOCUS
GLASS

central ,glass, suspended, rotating fireplace

Bu yeni yüksek verimlilikte ki CAMLI versiyon ,1968 yılında Dominique Imbert tarafından tasarlanan   tasarım ve teknik yeniliğinde kendi kategorisinde devrim niteliğinde devam eden orjinal modelin camlı varyantıdır.  Focus şömine modelleri içerisinde tavandan asılı havada duran ve 360  derece dönen ilk modeldir.

Bu prestijli model uluslararası bir klasik ve Focus markalı  şöminelerin bir sembolü oldu. Bu model Museum of Contemporary Art in  Bordeaux 'te (1996) ve The Museum of Contemporary Art Grenoble 'de  (1997) ,aynı zamanda Gugenheim Museum New York'ta (1998) sergilenmiştir.

Ayrıca bu model 2009 yılında İtalya'da düzenlenen ''Dünyanın En Güzel  Objesi Yarışması''nda bir çok ünlü tasarımcının 621 eseri arasında  birincilik ödülü aldı ve törenle İtalya'da bir parka 100 yıl sonra  açılarak gelecek nesillere ilham kaynağı olmak üzere gömüldü.


Untitled.png
Untitled2.png
Untitled3.png

GALERİ

press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/5

ÖZELLİKLER

Bu şömine 4 mm-kalınlığında cor-ten çelikten yapılmıştır ve 125 cm  çapa sahiptir (ateş haznesi ağırlığı:97 kg). 360 derece  döndürülebilmektedir böylelikle mekanın değişik yüzlerine  çevrilebilir.Bir duvar önünde duvar şöminesi olarak veya mekanın  ortasında orta şömine olarak kullanılabilir.

Baca borusunun uzunluğu ve diğer adaptasyonlar ihtiyaca göre üretilmektedir.

MODELS IN 3D

PERFORMANS

NOMINAL ISIL GÜÇ


18 kW

VERİMLİLİK


81 %

CO SALINIMI

19 mg/nm3

TOZ SALINIMI


0,25 %

TEKNİK DÖKÜMAN

GYROFOCUS
 GLASS