GYROFOCUS

Bu yeni ufuklar açan dizayn ,1968 yılında Dominique Imbert tarafından tasarlanmıştır,  tasarım ve teknik yeniliğinde kendi kategorisinde devrim niteliğindedir. Focus şömine modelleri içerisinde tavandan asılı havada duran ve 360 derece dönen ilk modeldir.

Bu prestijli model uluslararası bir klasik ve Focus markalı şöminelerin bir sembolü oldu. Bu model Museum of Contemporary Art in Bordeaux 'te (1996) ve The Museum of Contemporary Art Grenoble 'de (1997) ,aynı zamanda Gugenheim Museum New York'ta (1998) sergilenmiştir.

Ayrıca bu model 2009 yılında İtalya'da düzenlenen ''Dünyanın En Güzel Objesi Yarışması''nda bir çok ünlü tasarımcının 621 eseri arasında birincilik ödülü aldı ve törenle İtalya'da bir parka 100 yıl sonra açılarak gelecek nesillere ilham kaynağı olmak üzere gömüldü.

Bu şömine 4 mm-kalınlığında cor-ten çelikten yapılmıştır ve 125 cm çapa sahiptir (ateş haznesi ağırlığı:97 kg). 360 derece döndürülebilmektedir böylelikle mekanın değişik yüzlerine çevrilebilir.Bir duvar önünde duvar şöminesi olarak veya mekanın ortasında orta şömine olarak kullanılabilir.

Baca borusunun uzunluğu ve diğer adaptasyonlar ihtiyaca göre üretilmektedir.

Marka: FOCUS
Stok: 100264
Discover this model in augmented reality

Özellikler

MODELS IN 3D
Dökümanlar