top of page
ÇEVRE VE DUYARLILIK

ÇEVRE VE DUYARLILIK

index.jpg

EKOLOJİ VE ÇEVRE SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA

Hedef her zaman şöminelerimizin kalitesine ve ömrüne özel dikkat göstermek. Bu nedenle, kullandığımız malzemeler tamamen geri dönüştürülebiliyor ve modellerimizin tasarımı ve üretimi için belirlediğimiz yüksek standartlar onları en az beş yıl garantilememize izin veriyor.

Buna ek olarak,temsilciliğini yaptığımız Focus şömineleri , tedarikçilerin seçiminde iyi çevre uygulamaları geliştirmeye kendini adamıştır. Örneğin, katalog, Fransız çevresel etiketi 'Imprim'Vert' i alan bir firma tarafından basılmakta ve yazıcının baskı sürecinde kullanılan kimyasal ürünleri çevreye duyarlı bir şekilde yönetmesini garantilemektedir.

YAKIT VE ÇEVRE

Odun enerjisi,fosil olmaktan uzaktır ve açıkça sürdürülebilir bir geleceğin yollarından biridir. On yıllar boyu güneş enerjisini stoklamak ve için en iyi araçlardan biri olarak kabul edildi. Odun yakarak ısı elde etmek, güneş ısınması ile birlikte, en azından gezegeni kirletmektir.

Odun yakıtı yenilenebilir bir enerji kaynağıdır, çünkü nispeten hızlı bir şekilde yenilenebilir, özellikle gelişmesi birkaç milyon yıl süren fosil yakıtların aksine. Ağaç kaynakları gittikçe, Türkiye'deki orman yüzey alanı, 18oo lü yılından bu yana, Türkiye topraklarının% 30'u olan yaklaşık 20 milyon hektara neredeyse iki katına çıktı. Dolayısıyla, ulusal ormanlarımızın kaybolduğuna dair alarmlı tahminlerden uzaktayız. Biyokütle, geleceğin başlıca enerji kaynakları arasında yer alacaktır.

"Bütün dünyada orman varlığı azalırken, Türkiye'de orman varlığı artıyor. son 10 yılda orman alanları 1,5 milyon hektar arttı, dünyada azalıyor. Türkiyenin Odun serveti de yüzde 30 artmış durumda.
Yani 1 milyon 400 milyon metreküpe ulaştı.

Markalarımız, Yenilenebilir Enerji Birliği'nin (SER: Syndicat des Energies Renouvelables) uzun süredir üyesidir ve Fransız Flamme Verte çevre performans etiketinin aktif bir üyesidir: Ateş performansını sadece verimlilik ve ısı çıkışı açısından belgelendirmenin ötesinde bu etiket çevre performansı ve hava kalitesinin korunması. Bu etiket, sürdürülebilir bir gelecek için enerji geçiş gereksinimlerini karşılamak amacıyla Fransız Çevre ve Enerji Yönetimi Ajansı tarafından desteklenmektedir (ADEME: Agence de l'Environnement et de la Maîtrise de l'Energiee)

SOSYAL SORUMLULUK
 

Yenilik, tasarım, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk,Decofire kuruluşundan bu yana yönlendiren ve gelişimini gelecek yıllarda sürdürecek değerlerdir. Başlangıçtan beri öncü olan bu seçenekler, Decofire tarafından motive edilmiş ve dinamik bir ekiple yaratılmış ve de Türk tüketicisine ulaştırılmış bu ürünlerin sanatsal, girişimci ve çevresel bir başarıya ulaşmasına izin verdi.

Hedefte, geçiçi eğilimlerin ötesinde, kısa vadeli kârlılıkla ilgili endişeler ve sürdürülebilir kalkınma konusundaki ticari oportünizm ötesinde canlılığın kanıtıdır; bu durum,diğer iş modelleri yalnızca mümkündür, aynı zamanda geleceğe ve insanoğlunun ve çevrenin esenliğine de vazgeçilmezdir.

DUYARLI TEKNOLOJİLER

 

Açık ve kapalı odunlu şömine modellerimizin tamamı, Avrupada ki akredite test laboratuarlarında kapsamlı testlere tabi tutulmuştur. Bu testler , her bir model için gerçek performans göstergelerini (nominal ısı çıkışı, verimlilik, CO seviyesi vb.) sağlamamızı sağlar. Termal etkinliği% 70'e eşit veya daha fazla olan şömineler, yüksek verimlilikte kullanım olanağı sağlar. Bu detaylar, teklifte, ürün bilgi föyünde ve dökümanlarda belirtilmiştir. Bu bilgiler, yasalar ve düzenlemelerdeki değişikliklerle veya modellerimizin yeni standartlara uyarlanmasıyla birlikte güncellenir. Açık ve kapalı gazlı şöminelerimiz (hepsi CE sertifikalı ve Tüm Türkiye de GAZMER onaylı) nominal ısı girişlerini gösterir. Kapalı gaz yanma verileri, ısıtma için özellikle etkilidirler ve odun yükleme, kül çıkarma, kıvılcım koruması vb. konfor kısıtlamalarını ortadan kaldırır. Uzaktan kumandayla donatılmış elektronik beyin, kolayca ayarlanabilir ve kullanımı kolaydır. Elektrik kesintisi durumunda, gazlı hazneler veya pelet sobaları gibi diğer ısıtma sistemlerinin aksine elektrikli bir güç kaynağından bağımsız olarak çalışmaya ve ısı vermeye devam eder.

wood-649_960_720.jpg

AKILLI CİHAZLARDA SANAL YERLEŞİM VE ÖNGÖRÜNÜM

SANAL YERLEŞİM
gifra02.gif

Akıllı telefonunuzu veya

Tablet cihazlarınızı kullanarak,

focus modellerinizi

gerçek mekanınında

demo gerçekllik ile test ediniz.

Digital Öngörünüm için

Apple Store ve Google Play

ortamında online indirilebilir

uygulama ile Focus modellerimizin

sanal yerleşim planı oluşturabilirsiniz.

Bu yenilikçi yeni uygulama ile doğrudan şömine alanınızda bir şömine öngörünüm deneyimi yaşayabilirsiniz. Arttırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan Focus Creation uygulaması, mekanınınzdan ayrılmadan Focus şömine modellerinden herhangi birini gerçek zamanlı olarak görselleştirmenize olanak tanır. İstediğiniz bir ortamda herhangi bir konumda ve herhangi bir açıyla bir şömine görüntülemek için uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için, katalogumuzun son sayfasında indirebileceğiniz veya bulabileceğiniz bir hedef sayfasına ihtiyacınız var. Hedef sayfayı şöminenizi kurmayı düşündüğünüz yere yani zemine yerleştirin. Ardından, seçtiğiniz modeli seçin ve seçilen ayarda gömülü olarak, 3D olarak görünecektir. Optimal görselleştirme için konumu ve baca yüksekliğini ayarlayabilirsiniz.

Kendi evinizde bir Focus şöminenin nasıl konumlandığını görmek için yapmanız gereken tek şey! Focus Création uygulamasının gelişmiş teknolojisi, doğru şömine seçiminde hiç bu kadar kolay ve keyifli olmamıştı.

SATIŞ VE SERVİS

SATIŞ VE SERVİS

KEŞİF PLANI HAKKINDA

Satış mühendislerimiz ve bayilerimiz, doğalgazlı şömine veya odunlu şömine kurulacağı yere bağlı olarak ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan modeli önermekten mutluluk duyacaktır.
Planlarınız veya bütçeniz ne olursa olsun, estetik kaygıları, teknik kısıtlamaları ve düzenlemeleri hesaba katmanız gerekmektedir.
Uzmanlarımızdan biri, tüm gereksinimlerinizin karşılandığından emin olmanıza yardımcı olacaktır. Sizinle temasta olan satış mühendisimiz ile modellerimizin bir veya daha fazlası için kurulum bilgilerini içeren kişiselleştirilmiş bir keşif planı ücretsiz talep üzerine sağlanabilir. Odunlu şömine, doğalgazlı şömine veya bacasız şöminenin nerede konumlanacağı ile ilgili bilgileri (çizimler, ölçümler, vb.) bize bildirmeniz yeterlidir..
Maliyet tahminlerini, bölüm çizimlerini ve açıklamaların yerin belirli koşullarını da hesaba katan bir plan hazırlayacağız, ör. tavan yüksekliği ve eğimi,
mevcut bacalar, termik verimlilik vb. planlar tarafınızla paylaşılacaktır ve tüm teknik hizmetler size bir yükümlülük getirmeden tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir. Kişiselleştirilmiş bir kurulum ve keşif planını satış mühendisimizden isteyiniz.

TEKLİF SÜRECİ

Tüm Türkiye için şömine ve radyatör satış ve servis hizmeti vermekte olan Decofire, projesini yapmakta olduğunuz veya uygulamayı düşündüğünüz ürünümüz için satış mühendisimiz tarafından gerekli bilgiler verilir.
Ürünün teknik çizimleri gerekirse autocad ve 3d modelleme ve model beğenimi sonrası için yerinde keşif hizmeti yapılarak montaj uygunluk raporu doğrultusunda teklif verilir.
Teklif onayı sonrası sözleşme imzalanılarak ürün termin ve supervisor eşliğinde montaj için randevu alınır. Gerekli testler yapıldıktan sonra ürün teslim formu imzalatılarak yüklenici işi teslim eder. İlk yıl sonunda servis ücreti alınmaksızın kontrol için satış mühendisi randevu alarak irtibata geçer ve servis süreci başlamış olur.

Müşteri İletişim Merkezi
444 3473/ FIRE

DİJİTAL ÖNGÖRÜNÜM

Kişiselleştirilmiş keşif ve kurulum planına ek olarak, Focus marka ürün grubumuzdan bir model seçerek, şömine takmayı planladığınız odanın fotoğraflarına dayalı olarak, seçtiğiniz yerde bir Focus modelinin ücretsiz bir dijital maketi ile ön görünüm sağlanabilir. Bu digital şölen; modelin nasıl görüneceğini görselleştirmek ve diğer modellerle karşılaştırmanıza izin vermek için mükemmel bir yoldur.

montages_numerique.jpg

DÖKÜMANLAR

Model Uygulama Ve Kullanım Hakkında

Teslimat esnasında modellerimizin her biri ile ilgili ayrıntılı bilgi ve dökümanlar verilir. Bu dökümanla Avrupa Birliği'nin çeşitli dillerinde tercüme edilmiştir. Montaj bildirimi, yakıtın türü ve şömine türü, nominal ısı çıkışı, verimlilik, ilgili standartlar, CO seviyesi, duman sıcaklığı, şömine ölçümleri, önerilen ayarlar, güvenlik mesafeleri ve özel kurulum talimatları gibi teknik özelliklerini içerir. Ayrıca her döküman kurulum ve kullanım kılavuzu olarak da internet sitemizden indirilebilir.

 

KULLANIM KILAVUZLARI

 

Bu kılavuz şöminelerimizin çalışma biçimine ve modellerimizin çeşitli şekillerde bağlanıp adapte edilebileceğine dair açıklayıcı notları içermektedir. Kurulum Kılavuzu kişiselleştirilmiş bir kurulum planına dahildir. Daha ayrıntılı teknik bilgi talep edenlere bir kopyası da gönderilebilir. Bu kılavuz, modellerimizin herhangi birinin kurulumunda vazgeçilmezdir; Teslim edilen her şömine ile birlikte bir kopyası verilir.

1-1.jpg
2-1.jpg

KURULUM KILAVUZLARI

 

Bu kılavuz şöminelerimizin çalışma biçimine ve modellerimizin çeşitli şekillerde bağlanıp adapte edilebileceğine dair açıklayıcı notları içermektedir. Kurulum Kılavuzu kişiselleştirilmiş bir kurulum planına dahildir. Daha ayrıntılı teknik bilgi talep edenlere bir kopyası da gönderilebilir. Bu kılavuz, modellerimizin herhangi birinin kurulumunda vazgeçilmezdir; Teslim edilen her şömine ile birlikte bir kopyası verilir.

4-1.jpg
S.S.S.

S.S.S.

ŞÖMİNE KURULUMU NASIL YAPILMAKTADIR?

Her bir şömine kurulumu özel şartlara sahip olduğundan yürürlükteki standart ve yönetmelikleri bilen nitelikli bir kurulum uzmanı kullanmanız önemle tavsiye edilir. Bünyemizde ki Sertifikalı profesyoneller tarafından yapılan çalışmalar genellikle 2 yıla kadar garantilidir. Keşif sonrası seçilen yakıt tipine bağlı olarak projelendirme yapılarak uygun montaj prosesi ile uygulama yapılmaktadır.

ŞÖMİNELERİN ISITMA FONKSİYONU ETKİLİ MİDİR?

Evet. Bu durum yakıt türüne değişkenlik gösterebilir.Odunlu Metal hanze şöminelerimiz ısı yaymak ve dağıtmak için tasarlanmıştır. Decofire odunlu ve gazlı şöminelerinin birincil amacı estetik olmakla birlikte, kullanılan materyallerin doğası ve yüksek kalitesi, performansın stille ilgisi olmasını sağlıyor. Çelik mükemmel bir ısı iletkeni. Modele bağlı olarak, 350 m3'e kadar bitişik nizam bir hacim doğru uygulama yüksek verimli bir şömine ile sıcak tutulabilir. Yanan odunun kalitesi ve şöminenin evdeki konumuoptimum ısıtma verimi için önemli hususlardır.Doğalgazlı şömineler için de aynı husus söz konusudur

KULLANIMDA ŞÖMİNE TEHLİKELİ MİDİR?

Bir soba veya metal bir şömine, yanma gerçekleştiği esnada yüksek sıcaklıklara erişebilir ve çıplak elle dokunulmamalıdır. Bununla birlikte, hazne tarafından üretilen yüksek ısı, hem yetişkinler hem de çocuklar için şöminenin dokunulmaması için aslında bir uyarıdır. Çok küçük yaştaki çocukların herhangi bir şöminenin bulunduğu bir odada yalnız bırakılması önerilmez. Odunlu Şöminenizi kullanırken kapasite aşırı odun yükleme,sıcak hava tahliyelerini kapamak ve bacanın kurum tutma durumunu kontrol etmemek sorunlara yol açabilir.Şöminenizi güvenle kullanmak için her sene servis çağırarak kontrol ettirmeniz ve lodos ta şöminenin kullanılmaması önerilmektedir.
Doğalgazlı şömimelerde ise yine sıcak hava tahliyelerini kapamak sorun teşkil edebilir ve gaz tesisatçınıza diğer gaz yakıtlı kombi vs ürünlerde olduğu gibi düzenli kontrol yaptırılmalıdır. Decofire'ın kurulduğu 2004 yılından beri, şöminelerimizden herhangi birinde bu tipte kullanım sorunu bize intikal etmemmiştir.

ŞÖMİNE CAMLARI NEDEN KİRLENİR?

Bazı şömine modellerinde ceramik camlar çok yüksek sıcaklığa dayanıklıdır. Herhangi bir camda olduğu gibi düzenli olarak temizlenmesi gerekiyor. Bu durum, birkaç faktöre bağlıdır.

• Camın yeterli havalandırılması, kararmayı sınırlayabilir; şömine, yanma havası kontrolü veya damper kapalı bir konumda kullanılıyorsa, camın kararması hızlandırabilir. Yakıt tasarrufu ile iyi havalandırma sağlanması arasında iyi bir uyum gereklidir.Decofire metal hazneleri bu konuda oldukça becerilidir. Şömineyi farklı atmosfer koşullarında kullanırken, doğru dengeyi sağlamak için klape ve hava girişi ayarlarını buna göre düzenleyiniz.

• Yakılan odunun kalitesi ve nem içeriği de önemli faktörlerdir. Kozalaklı ahşabın (çam, köknar, karaçam vb.) Kullanılmasına şiddetle karşı çıkmaktayız. Bu odunların yanan reçinesi içerisindeki gazlar ve duman camlar ve bacanın iç kısmında hızla birikmekte ve bacanın iç kısmı büzülmekte ve bacanın genişliğini daha da azaltılmakta ve kurum açısından tehlikeli olabilmektedir.

• Nem içeriği% 20'den fazla olan ahşap daha fazla ve daha yoğun duman yayar ve camın daha hızlı koyulaşmasına neden olur.

• Eğer baca düzenli olarak temizlenmediyse, bu aynı zamanda cam üzerine katran kalıntısının oluşmasına neden olabilir.

BACASIZ ŞÖMİNELER HAKKINDA S.S.S

Yakıt tamamen yanmadan şömine söndürülebilir mi?

Evet. Yakıt bitmeden de herhangi anda şömine söndürülebilir. Ancak yakıt bitene dek yanmaya devam ettirmenizi tavsiye ediyoruz. Söndürme mekanizması evi terk etmeniz ve yanar vaziyette bırakmamanız gereken anlar içindir.

 

Şömineyi nasıl yakarım?

Aldığınız ürünle beraber verilen kullanım kitapçığı Ecosmart bacasız şömineyi güvenli ve verimli olarak kullanmak için ihtiyacınız olan tüm talimatları sunar. EcoSmart™ Şöminenin yakılması çok basittir– sadece talimatlara uyun ve bir kaç saniyede güzel alevleri evinize taşıyın.

 

Ecosmart Şöminelerin montajı kolay mıdır?

EcoSmart™ Şömineler kolay kurulup çalıştırılacak şekilde tasarlanmıştır. Baca veya boru bağlantısına gerek olmadan, EcoSmart™ Şömineler çok esnektir ve iç dekorasyonunuzun herhangi bir aşamasında kullanılabilir. Detaylı spesifikasyonlar için distribütörünüzle temasa geçin.

 

Kurulum süresi nedir?

Aslında gerçek bir montaj yoktur. Tasarım Şömineler ve Şömine Izgaraları serimiz sadece istenen yere konumlandırılıp hemen çalıştırılabilir. Şömine Hazneleri serimiz de istediğiniz yere uyacak ve etrafı kapatılacak şekilde tasarlanmıştır.

 

Ecosmart Şömineleri her yere montaj yapılabilir mi?

Hemen hemen her yere! Ecosmart bacasız şömineler oldukça küçük odalar dışında her yere uygundur. Montaj ile ilgili detaylar kullanılan modele göre değişkenlik göstermekte olup ürün kullanım kılavuzunda tüm detaylar belirtilmiştir.

Ecosmart uygulaması yapmadan önce yerel distribütörünüze yetkili kurumlardan izin gerekip gerekmediğini sorunuz. Bu durum birkaç ülkede izne tabidir.

 

Montaj için ekip yolluyor musunuz?

Tüm ürünlerimiz kolayca montaj ve uygulama yapılacak şekilde dizayn edilmiştir. Bazı Tasarım Serisi modeller demonte olarak gelir ve kurulum kılavuzuyla parçalar kolaylıkla birleştirilebilir. Bunu son kullanıcı kendi yapabilir veya bir profesyonele yaptırtabilir.

 

Halihazırda mevcut şömineme uygun ürünleriniz var mı?

Burner kit ve şömine ızgarası serilerimiz halihazırda yapılmış ve türlü nedenlerle kullanılmayan açık tip (cam kapaksız) şöminelerin içine yerleştirilmek suretiyle kullanılabilir. Bu tür uygulamalarda minimum mesafelere dikkat ediniz.

Şömine iç ızgara serimiz içerisinde Ecosmart burner kit barındıran kolaylıkla mevcut şöminenin içine konumlandırılabilecek veya yeni şömine tasarımlarında kullanabilecek ürünlerden oluşur.

 

Ecosmart burner kit'ler nasıl temizlenir?

Tüm paslanmaz çelikler yumuşak nemli bir bez üzerine marketlerde satılan paslanmaz çelik temizleyici sprey sıkıp silinerek kolaylıkla temizlenebilir. Şömine yakılıp tüm yakıt bittiğinde ve burner kit soğuduğunda bioethanol kalıntılarını yok etmek için bir süreliğine sıcak suyun altına tutabilirsiniz. Paslanmaz çelik üzerinde yanma ile zamanla renk solmaları meydana gelmesi normaldir.

Şömine bulunduğu odayı ısıtır mı?

Ecosmart şömineler oldukça verimlidir, çünkü bacasızdır. Bacadan bir ısı kaçısı olmaz yanma sonucu açığa çıkan tüm ısı odada kalır. Isıtma kapasiteleri ve hacimleri için lütfen burner kit bölümünü okuyunuz.

KULLANIM İÇİN EN İYİ ODUN SEÇİMİ NASIL OLMALIDIR?

Farklı odun çeşitleri farklı kalorifik değerlere sahiptir ve hepsi aynı şekilde yanmamaktadır.

• Meşe, huş, kayın, kül vb. Gibi sert ağaçların kullanılması tercih edilir. Bunlar homojen alevler ve uzun süre kor kalacak şekilde yanarlar.

• Zararlı gazları önlemek ve şömine, cam panelleri (varsa), baca, çevre ve sağlığınız için bakım yapmaya özen gösterin ven ASLA aşağıdaki malzemeleri yakmayın:

- çam, köknar, ladin ve diğer kozalaklı ağaçlar gibi reçineli ağaçlar. Bunlar çok fazla ısı üretirler, ancak çabucak yanarlar,
kıvılcımları sıçratırlar ve içerdikleri reçine şömine ve baca içerisinde kurum oluşturur.

- işlenmiş ahşap ( kiriş, tahta vb.)

- işlenmiş veya boyalı ağaç

- Yonga levha kesilmeleri (kontrplak vb.)

- kasalar ve paletler

- kitaplar ve gazeteler (aydınlatma amaçları hariç)

- plastik veya herhangi bir plastik türevi ürün ile kartonlar

Kömür. Şöminenizi çöp kutusu ile karıştırmayın. Atıklar , atmosfere toksik gazların bırakmasının yanı sıra,
atmosfere hoş olmayan kokular üreten bir şömine haline hızla dönüşebilir.

İDEAL YANMA İÇİN ODUN NEM ORANI NASIL OLMALIDIR?

Odunlu Şömine optimum performansı için, kuru odun yakmak için önemlidir. Yanmaya hazır bir kütük için maksimum nem içeriği% 20'dir.
Depolama şekline bağlı olarak, kütük kesildikten 18-24 ay sonra yakılabilir. Odunun saklama koşulları çok önemlidir. Odun, kuru ve iyi havalandırılan
bir yerde istiflenmelidir. İdeal olarak, yeterli havalandırma için yanları açık bırakılmış olarak bir kapak altında saklanmalıdır.
Kütükleri direkt olarak yere koymayın, ancak havanın etrafında dönmesine izin vermek için paletler veya tahta plakalar üzerine koyun.
odun düzgün bir şekilde depolanmazsa, nemli hale gelebilir ve böylece daha az verimli şekilde yanabilir ve yanarken kirletici gazlar yayabilir.

ESKİ TİP ŞÖMİNELERİ KULLANMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKLİ?

Ecosmart Bacasız Şömine Izgaraları

Çevreyle dost şömine iç ızgaralarımız kullanılmayan şömineleri yeniden hayata döndürmenin veya zahmetsiz ve konforlu bir şömine dizayn etmenin en iyi yoludur.

Mevcut bir odunlu şömineyi bir kaç dakikada temiz yanan bacasız şömineye dönüştürmek artık çok kolay. Size uygun ölçü ve tarzda iç ızgaralarımızdan birini seçip şöminenizin zeminine oturtun. Daha sonra aksesuarlarımızı kullanarak bacasız şömine yakıtı bioethanol doldurun ve koltuğunuza uzanarak şöminenizin keyfini çıkartın…

Evinizi ısıtın, gezegenimizi değil…

Bacasız şöminelerde kullanılan bioethanol yakıtının yanması ile duman veya sağlığa zararlı zehirli gazlar açığa çıkmaz. Bu nedenle EcoSmart bacasız şömine ızgaralarını işlevsel bir bacayla kullanıp kullanmama özgürlüğü tamamen size kalmıştır.

Odunlu şöminelerde oluşan ısının büyük bölümü atık gazlarla beraber bacadan dışarı kaçar. Eğer mevcut bir bacanız varsa verimliliği arttırmak için kapatmanızı öneriyoruz. Aynı etkiyi bacada klape varsa kapalı konumda tutarak klape yoksa ise bacayı metal bir plakayla kapatarak da sağlayabilirsiniz.

 

Odundan daha güvenli

Bio-ethanol şömine ızgaraları oldukça temiz bir yanma sağlar. Duman, is, kül oluşturmaz. Bu özellikleri ile odun yakan şöminelerden daha güvenlidir.

 

Temiz tutulması kolaydır

Bioethanol bacasız şömineler karbon atığı bırakmazlar. Bu nedenle temiz tutulmaları son derece kolaydır. Arada sırada şöminenizi nemli bir bezle silmeniz yeterli.

ŞÖMİNE HAZNELERİ GÜVENLİ MİDİR?

Duvarlara yerleştirilmek üzere tasarlanan tüm odunlu veya doğalgazlı şömine modelleri cor-ten çelikten yanmaz bir hazneye sahiptir ve yüksek
kaliteli malzemelerle yalıtılmıştır. Bu entegre şöminelerin profesyonel mühendislerce projelendirilip eğitimlerini almış ekiplere kurdurulmasını öneriyoruz.
Şöminenin geleneksel tip bir model ise ısı odası yapısı da yanmaz ve iç yalıtımlı olmalıdır (tercihen mineral yünlü). Bu modellerin hava tahliye boruları zorunlu olduğu için havalandırılmalıdır.
Açık estetik nedenlerden ötürü, mümkünse, bunlar görünür olmadıkları yere yerleştirilmelidir.
Projenize göre size tavsiyelerde bulunmaktan memnuniyet duyarız.

ÜRÜNLER GARANTİLİ Mİ?

Odunlu şömine modellerimiz Belçika ve İtalya ve Fransa da üretilmiş uluslararası sertifikasyonlara (CE-FLAMMEVERTE VB) haizdir fabrikasyon hatalarına karşı 2 yıl garantilidir.

Cam kırılması, contalar, taban plakaları, vermikülit plakalar gibi aşınmaya maruz kalan parçalar bu kapsam dışındadır.

Doğalgazlı şömine modellerimiz Tüm Türkiye de GAZMER onaylı olup Belçika'dan ithal'dir ve uluslararası sertifikasyonlara haizdir.

Şömine içerisinde bulunan elektronik devre 1 yıl garantili olup;Cam kırılması, contalar, taban plakaları, vermikülit plakalar gibi aşınmaya maruz kalan parçalar bu kapsam dışındadır.

TEKNOLOJİK VERİMLİLİK

TEKNOLOJİ VE VERİMLİLİK

ODUN YAKITLI ŞÖMİNELER

Açık ve kapalı odunlu şömine modellerimizin tamamı, Avrupada'ki akredite test laboratuarlarında kapsamlı testlere tabi tutulmuştur. Bu testler her bir model için gerçek performans göstergelerini (nominal ısı çıkışı, verimlilik, tüketim oarnları, CO seviyesi vb.) sağlamamızı sağlar. Termal etkinliği % 70'e eşit veya daha fazla olan odunlu şöimeler ve doğalgazlı şömineler, yüksek verimlilikte kullanım olanağı sağlar. Bu detaylar, teklifte, ürün bilgi föyünde ve dökümanlarda belirtilmiştir. Bu bilgiler, yasalar ve düzenlemelerdeki değişikliklerle veya modellerimizin yeni standartlara uyarlanmasıyla birlikte güncellenir.

 

DOĞALGAZLI ŞÖMİNELER

Açık ve kapalı gazlı şöminelerimiz (hepsi CE sertifikalı ve Tüm Türkiye'de GAZMER onaylı) nominal ısı girişlerini gösterir. Kapalı gaz yanma verileri, ısıtma için özellikle etkilidirler ve odun yükleme, kül çıkarma, kıvılcım koruması vb. konfor kısıtlamalarını ortadan kaldırır. Uzaktan kumandayla donatılmış elektronik otomasyon sistemi, kolayca ayarlanabilir ve kullanımı kolaydır. Elektrik kesintisi durumunda, gazlı hazneler veya pelet sobaları gibi diğer ısıtma sistemlerinin aksine elektrikli bir güç kaynağından bağımsız olarak çalışmaya ve ısı vermeye devam eder.

TESLİMAT VE İADE

TESLİMAT VE İADE

İnternet sitesinden alışveriş yapan müşterilerimizin güvenliğini ön planda tutmakta ve e-ticaret sitemiz üzerinden siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-mailin size yollanması gereklidir.
Stok Sorunları
Ürünün stok güncellenmesinden dolayı geçici veya kalıcı sürelerde ürün satışı durdurulabilir.
Adres Bilgileri
Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de yazabilirsiniz. (Örnek: Postanenin yanından girince üçüncü sokak vs.)
Kapıda Ödeme
www.decofire.com  dan  verdiğiniz siparişlerde teslimat sırasında nakit ödeme imkanınız vardır. Kargo personeli sizden kapıda ödeme ile paketi teslim edebilir. Fiziksel ürünler için geçerlidir. 
Hatalı / Eksik Siparişler
Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz.
İade süresi kaç gün?
Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, paketi açmadan aktivasyon numarası kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi 7 günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.
İade şartları nelerdir?
İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
- Ürünün faturası,
- İade formu,
- 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, aktivasyon kodu ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
Bize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 45 gün içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.
Nasıl iade edeceğim?
Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi Ürün iade formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte gelen iade formunu doldurarak ürünü tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Firmamıza gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.
Aşağıda, genel iade şartlarına göre farklı özellikler içeren ürün tiplerinin iade koşullarını görebilirsiniz.
7 günlük süre içerisinde ürünün iade edilebilmesi için Genel İade Şartlarına ek olarak aşağıdaki şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir:
- Ürünün koruma barkodunun çıkarılmamış olması ve aktivasyon numarasının aktif olmaması gerekmektedir.
- Online Alışverişlerde ürünün orjinal kutusu, ambalajı eksiksiz ve hasarsız olması şarttır.
Önemli Güvenlik Unsurları:
Sanılanın aksine, kullanıcıların kredi kartı bilgileri çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC (Güvenlik numarası) numarasını başkalarına vermeyin. Restoran, mağaza gibi fiziki ortamlarda çalınan kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapmaya çalışan sahtekârlara karşı önlemler alan e-ticaret siteleri bu sahtekârları yakaladıkları anda kredi kartının gerçek sahibiyle irtibata geçmektedirler, bu gibi durumlarda işbirliği yapın. Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol edin ve size birşey ifade etmeyen alışverişler için firmalarla irtibata geçin.
İnternetten alışveriş yaparken bildiğiniz firmaları tercih edin. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Internet sitesinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edin. Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin.

KULLANIM ŞARTLARI

KULLANIM ŞARTLARI

Üyelerimizin ve Müşterilerimizin www.decofire.com sitemize ("internet sitemiz") vermiş olduğu bilgilerin gizliliği, korunması ve ilgili diğer hususlarda aşağıda cari kuralları belirtilen Gizlilik Politikası benimsenmiştir. Bundan sonra www.decofire.com sitesi internet sitemiz olarak anılacaktır.

1- İnternet sitemize girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, bilgi ve işlemin mahiyetine göre CEC YAPI.İTH.İHR.PAZ.TİC.LTD ŞTİ ve/veya ilgili kart kuruluşlarınca sistem ve internet altyapısında alınmıştır. Tüm kredi kartı işlemleri ve onayları tarafımızdan bağımsız olarak ilgili banka ve benzeri kart kuruluşlarınca online olarak aranızda gerçekleştirilmektedir (Kredi kartı numarası ve şifresi gibi bilgiler CEC YAPI İTH.İHR.PAZ.TİC.LTD.ŞTİ tarafından hiçbir şekilde görülmez ve kaydedilmez).
2- Müşterilerimizin İnternet sitemize üyelik, ürün/hizmet satın alma ve bilgi güncelleme amaçlı girdikleri bilgiler, özellikle kredi kartı ve banka kartlarına ait gizli bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.
3- Üyelerimize ve Müşterilerimize ait bilgiler yasal düzenlemelerin öngördüğü sorumluluklarımız çerçevesinde ilgili kuruluşlara açıklanabilir. Ayrıca üyelikleri ve/veya alışverişleri sırasında vermiş oldukları iletişim bilgileri (telefon, adres, e-mail vs.) ve diğer kişisel bilgiler İnternet sitemize üyelik işlemlerinizin yapılması, güncellenmesi, muhtelif ürün/hizmetlerin CEC YAPI İTH.İHR.PAZ.TİC. LTD. ŞTİ. tarafından verilebilmesi/satımı, ürün/hizmet ücret-masrafı tahsilatları ve çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, iletişim, satış ve kartlandırma uygulamaları için süresiz olarak kayda alınabilir, CEC YAPI.İTH İHR.PAZ. TİC. LTD. ŞTİ. nezdinde saklanabilir, işlenebilir, gerekli görülen hal-yer ve zamanda paylaşılabilir ve kullanılabilir.
4-www.decofire.com üyeliğinden ayrılmak için size gönderdiğimiz tüm e-postalarda yer alan “üyelikten ayrıl” linkini kullanabilirsiniz.
5- İnternet sitemiz diğer internet-web sitelerine bağlantı verdiği hallerde tüm kullanım ve işlemler için o sitelere ait gizlilik-güvenlik politikası ve kullanım şartları geçerlidir; Sitemizden reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan diğer web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, servis kalitesi ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan CEC YAPI İTH.İHR.PAZ.TİC. LTD. ŞTİ. sorumlu değildir.
6- İnternet sitemizde yer alan her türlü bilgi, içerik ile bunların düzenlenmesi ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda CEC YAPI.İTH.İHR.PAZ. TİC. LTD. ŞTİ. ile anlaşmasına göre üçüncü şahıslara ait olanlar hariç) tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları CEC YAPI İTH.İHR.PAZ.TİC.LTD.ŞTİ‘ne aittir.
7- Müşterilerimizin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ya da niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan bir ürün söz konusu olduğunda ve genel olarak ürün kullanıldığında ya da kullanılmamış olsa dahi yıpratıldığında Müşterilerimiz cayma hakkını kullanamaz; bunun gibi çanta iadelerinde ürün üzerindeki ambalaj etiketi çıkarıldığı, yırtıldığı veya hasar gördüğü durumlarda ürün iade alınmaz.
8- Ek bilgi almak istediğiniz konularda 444 34 73 numaralı Müşteri Hizmetleri telefonumuzdan, info@decofire.com eposta adresinden veya www.decofire.com internet sitesi adresindeki ilgili linkten CEC YAPI İTH.İHR.PAZ.TİC.LTD.ŞTİ. ‘ne danışabilirsiniz.
• Adres : Huzur mah.Arlan cad.No:25 4.LEVENT-İST
CEC YAPI.İTH.İHR.PAZ.TİC. LTD. ŞTİ. 
GÜVENLİ ÖDEME
Web sitemizden kredi kartınızla yaptığınız alışverişleriniz son derece güvenli bir sistem üzerinden gerçekleşmektedir.
İnternet'te güvenlik temelde iki başlık altında incelenebilir:
Birincisi bu hizmeti vermekte kullandığımız donanımın, yazılımın ve network alt yapısının güvenliği.
İkincisi ise müşterilerimiz bu servisten yararlanırken oluşan veri trafiğinin güvenliği.
Alışverişlerinizde güvenliği sağlama temeline dayanan bilginin bütünlüğü ve gizliliği için, internet üzerinde iki taraf arasında oluşan trafiğin şifrelenerek, gizliliğinin ve bütünlüğünün korunmasını sağlayan SSL protokolü kullanılmaktadır. SSL Protokolü bütün yaygın web sunucuları ve tarayıcıları tarafından desteklenen bir protokoldür.
SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.
Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. SSL protokolünde 40 bit ve 256 bit şifreleme kullanılmaktadır. 256 bit şifrelemede binlerce değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir.
Cec yapı ith.ihr.paz.tic ltd. şti. nin gerekli güvenlik önlemlerini almasına karşın, www.decofire.com sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Cec yapı ith.ihr.paz.tic.ltd.şti herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

bottom of page