Teknoloji ve Verimlilik

ODUN YAKITLI ŞÖMİNELER

Açık ve kapalı odunlu şömine modellerimizin tamamı, Avrupada'ki akredite test laboratuarlarında kapsamlı testlere tabi tutulmuştur. Bu testler her bir model için gerçek performans göstergelerini (nominal ısı çıkışı, verimlilik, tüketim oarnları, CO seviyesi vb.) sağlamamızı sağlar.
Termal etkinliği % 70'e eşit veya daha fazla olan odunlu şöimeler ve doğalgazlı şömineler, yüksek verimlilikte kullanım olanağı sağlar. Bu detaylar, teklifte, ürün bilgi föyünde ve dökümanlarda belirtilmiştir.
Bu bilgiler, yasalar ve düzenlemelerdeki değişikliklerle veya modellerimizin yeni standartlara uyarlanmasıyla birlikte güncellenir. DOĞALGAZLI ŞÖMİNELER Açık ve kapalı gazlı şöminelerimiz (hepsi CE sertifikalı ve Tüm Türkiye'de GAZMER onaylı) nominal ısı girişlerini gösterir. Kapalı gaz yanma verileri, ısıtma için özellikle etkilidirler ve odun yükleme, kül çıkarma, kıvılcım koruması vb. konfor kısıtlamalarını ortadan kaldırır.
Uzaktan kumandayla donatılmış elektronik otomasyon sistemi, kolayca ayarlanabilir ve kullanımı kolaydır. Elektrik kesintisi durumunda, gazlı hazneler veya pelet sobaları gibi diğer ısıtma sistemlerinin aksine
elektrikli bir güç kaynağından bağımsız olarak çalışmaya ve ısı vermeye devam eder.