Çevre ve Duyarlılık

EKOLOJİ VE ÇEVRE
SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA

Hedef her zaman şöminelerimizin kalitesine ve ömrüne özel dikkat göstermek. Bu nedenle, kullandığımız malzemeler tamamen geri dönüştürülebiliyor ve modellerimizin tasarımı ve üretimi için belirlediğimiz yüksek standartlar onları en az beş yıl garantilememize izin veriyor.

Buna ek olarak,temsilciliğini yaptığımız Focus şömineleri , tedarikçilerin seçiminde iyi çevre uygulamaları geliştirmeye kendini adamıştır. Örneğin, katalog, Fransız çevresel etiketi 'Imprim'Vert' i alan bir firma tarafından basılmakta ve yazıcının baskı sürecinde kullanılan kimyasal ürünleri çevreye duyarlı bir şekilde yönetmesini garantilemektedir.

YAKIT VE ÇEVRE

Odun enerjisi,fosil olmaktan uzaktır ve açıkça sürdürülebilir bir geleceğin yollarından biridir. On yıllar boyu güneş enerjisini stoklamak ve için en iyi araçlardan biri olarak kabul edildi. Odun yakarak ısı elde etmek, güneş ısınması ile birlikte, en azından gezegeni kirletmektir.

Odun yakıtı yenilenebilir bir enerji kaynağıdır, çünkü nispeten hızlı bir şekilde yenilenebilir, özellikle gelişmesi birkaç milyon yıl süren fosil yakıtların aksine. Ağaç kaynakları gittikçe, Türkiye'deki orman yüzey alanı, 18oo lü yılından bu yana, Türkiye topraklarının% 30'u olan yaklaşık 20 milyon hektara neredeyse iki katına çıktı. Dolayısıyla, ulusal ormanlarımızın kaybolduğuna dair alarmlı tahminlerden uzaktayız. Biyokütle, geleceğin başlıca enerji kaynakları arasında yer alacaktır.

"Bütün dünyada orman varlığı azalırken, Türkiye'de orman varlığı artıyor. son 10 yılda orman alanları 1,5 milyon hektar arttı, dünyada azalıyor. Türkiyenin Odun serveti de yüzde 30 artmış durumda.
Yani 1 milyon 400 milyon metreküpe ulaştı.

Markalarımız, Yenilenebilir Enerji Birliği'nin (SER: Syndicat des Energies Renouvelables) uzun süredir üyesidir ve Fransız Flamme Verte çevre performans etiketinin aktif bir üyesidir: Ateş performansını sadece verimlilik ve ısı çıkışı açısından belgelendirmenin ötesinde bu etiket çevre performansı ve hava kalitesinin korunması. Bu etiket, sürdürülebilir bir gelecek için enerji geçiş gereksinimlerini karşılamak amacıyla Fransız Çevre ve Enerji Yönetimi Ajansı tarafından desteklenmektedir (ADEME: Agence de l'Environnement et de la Maîtrise de l'Energiee)

SOSYAL SORUMLULUK

Yenilik, tasarım, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk,Decofire kuruluşundan bu yana yönlendiren ve gelişimini gelecek yıllarda sürdürecek değerlerdir. Başlangıçtan beri öncü olan bu seçenekler, Decofire tarafından motive edilmiş ve dinamik bir ekiple yaratılmış ve de Türk tüketicisine ulaştırılmış bu ürünlerin sanatsal, girişimci ve çevresel bir başarıya ulaşmasına izin verdi.

Hedefte, geçiçi eğilimlerin ötesinde, kısa vadeli kârlılıkla ilgili endişeler ve sürdürülebilir kalkınma konusundaki ticari oportünizm ötesinde canlılığın kanıtıdır; bu durum,diğer iş modelleri yalnızca mümkündür, aynı zamanda geleceğe ve insanoğlunun ve çevrenin esenliğine de vazgeçilmezdir.

DUYARLI TEKNOLOJİLER

Açık ve kapalı odunlu şömine modellerimizin tamamı, Avrupada ki akredite  test laboratuarlarında kapsamlı testlere tabi tutulmuştur. Bu testler , her bir model için gerçek performans göstergelerini (nominal ısı çıkışı, verimlilik, CO seviyesi vb.)
sağlamamızı sağlar. Termal etkinliği% 70'e eşit veya daha fazla olan şömineler, yüksek verimlilikte kullanım olanağı sağlar. Bu detaylar, teklifte, ürün bilgi föyünde ve dökümanlarda belirtilmiştir. Bu bilgiler, yasalar ve düzenlemelerdeki
değişikliklerle veya modellerimizin yeni standartlara uyarlanmasıyla birlikte güncellenir. Açık ve kapalı gazlı şöminelerimiz (hepsi CE sertifikalı ve Tüm Türkiye de GAZMER onaylı) nominal ısı girişlerini gösterir. Kapalı gaz yanma verileri, ısıtma için özellikle etkilidirler ve odun yükleme, kül çıkarma, kıvılcım koruması vb. konfor kısıtlamalarını ortadan kaldırır.
Uzaktan kumandayla donatılmış elektronik beyin, kolayca ayarlanabilir ve kullanımı kolaydır. Elektrik kesintisi durumunda, gazlı hazneler veya pelet sobaları gibi diğer ısıtma sistemlerinin aksine elektrikli bir güç kaynağından bağımsız olarak
çalışmaya ve ısı vermeye devam eder.