HAKKIMIZDA

“Decofire” 2003 yılında butik dekorasyon ürünleri pazarında iyi bir konum hedeflemek amacıyla Avrupa'nın en saygın ve prestijli markaları ile işbirliğine gidip Türkiye ve Ortadoğu pazarına girmiştir.

Şömine ve Isıtma sektöründeki tecrübesi ayrıca hizmet anlayışı ile "Decofire" tasarım şömine ve dekoratif radyatör sistemlerinde faaliyet gösteren lider markaların Türkiye distribütörlüğünü yürütmektedir. Decofire Şömine ve radyatör modelleri çağdaş tasarım tarihinde orijinal, estetik ve özgün bir çizgiye sahip olup kısa süreli moda anlayışından ve hızlı trendlerden uzaktır.

Tasarımda, mühendislikte, teknik serviste ve hepsinden önce üretimde kalite anlayışı temel felsefe olarak benimsenmiş ve bunun doğal sonucunda bir çok gazlı şömine ve odunlu şömine modeli tasarım ödüllerine layık görülmüş ve dünyanın en görkemli mekanlarında kendine yer bulmuştur. Döküm radyatör ve ayrıca bacasız şömine konusunda ise yine benzersiz bir koleksiyona sahip olan ürün gamı için; Decofire, sektörüne yepyeni boyutlar kazandıran dünya markalarını Türkiye'ye getirmeye devam edecek.


Şömine konusunda eğitimlerini, distribütörlüğünü yapmakta olduğumuz markalardan almış olan satış ve montaj mühendislerinden oluşan ekip Türkiye'deki dünya ölçekli firmalarda görev yapmış tecrübeli personelden oluşmaktadır.

Decofire, mevcut koleksiyonların yanı sıra kişiye özel şömine tasarımları, projelendirmeleri ve uygulamaları yaparak mimariye özgün bir çizgi kazandırır.

Beklentileri klasik anlayıştan mühendislik anlayışına sokmak isteyen Decofire, kalitesini CE, DIN Plus, HR Plus, Flamme Verte Uluslararası belgeleriyle ispatlamıştır.

2007 yılında doğalgaz ve lpg yakıtları ile uyumlu çalışabilen şömine haznelerinin ithalatını gerçekleştirmeye başlayan Decofire, İgdaş ve diğer gaz dağıtım kuruluşlarınca onay sürecini tamamlamıştır ve tüm Türkiye'de onaylı Doğalğazlı Şömine koleksiyonunu satışına başlamıştır.

Türkiye'nin en seçkin mimarları ile ortaklaşa yürüttüğü referanslarına butik oteller, konaklar, villa projeleri ve daha bir çok münferit konut projesi dahildir.

 

TARİHÇE

''fashionforfire''

Architectural firemakers

Decofire” 2003 yılında yeni nesil tasarım şömine ve radyatör teknolojileri ürünlerinin mimarlar ve son kullanıcılara sunmak ve sektöre kurumsal bir konum kazandırmak amacıyla Avrupa'nın en saygın ve prestijli markaları ile işbirliğine gitmiştir.

Türkiye Exclusive Distribütörlüğünü ve tek yetkili temsilciliğini yaptığı markalar ; FOCUS CERATION France,M-DESIGN Belgium,PIAZZETTA Italy,ECOSMARTFIRE Avusturalya,CINIER France.
Şömine konusunda eğitimlerini, distribütörlüğünü yapmakta olduğumuz markalardan almış olan satış ve montaj mühendislerinden oluşan ekip Türkiye'deki Dünya ölçekli firmalarda görev yapmış tecrübeli Mühendis ,satış personeli ve montaj ekibinden oluşmaktadır.
Decofire,mevcut koleksiyonların yanı sıra kişiye özel şömine tasarımları,projelendirmeleri ve uygulamaları yaparak mimariye özgün bir çizgi kazandırır.
Beklentileri klasik yaklaşımdan ,tasarım ve mühendislik anlayışına sokmak isteyen Decofire,kalitesini CE,DIN Plus,HR Plus,Flamme Verte Uluslar arası belgeleriyle ispatlamıştır.

2007 yılında doğalgaz ve lpg yakıtları ile uyumlu çalışabilen şömine haznelerinin ithalatını gerçekleştiren Decofire ,Gazmer,İgdaş ve diğer gaz dağıtım kuruluşlarınca onay sürecini tamamlamıştır.

Türkiye'nin seçkin mimarları ile ortaklaşa yürüttüğü referanslarına  oteller, konaklar, villa projeleri ve daha bir çok kurumsal ve bireysel konut ve ticari işletme  dahildir.

DOMINIQUE IMBERT TASARIM FELSEFESİ
Uluslararası Tasarım Konferansı, Kiev, Ukrayna, 2001. Dominique Imbert'in Röportajı

- Ben bir tasarım okulunda bulunmadım.
- Mimarlık okumadım.
- Hayatım boyunca tek bir çizim dersi almadım.
- Resim, heykel, güzel sanatlar veya sanat tarihi okumadım.
- Bunlardan hiçbirini yapmadım.

Bununla birlikte, birkaç aydır Londra'daki bir Hint restoranında bir Yunan aşçı yemek yapmayı öğrendim. Ayrıca etnoloji eğitimi aldım ve Alaska'da Inuits ile biraz zaman geçirdim. Paris'teki Sorbonne'da Sosyoloji alanında Doktora ('İşyerinde estetik davranış üzerindeki etkisi' için) verdim . Focus bir Fransız ticaret bakanı tarafından Yaratılış Ulusal Ödülü ile verildiğinde (Paris 1995) veya Bordeaux, Grenoble veya Stockholm'deki Çağdaş Sanatlar Müzesi'nde veya New York'taki Guggenheim'de sergilenen şöminelerimizi gördüğümde; altın 'Trophées du Design' madalya kazanırken (Paris 1994, 1997, 2001) ya da Batimat ticaret fuarında (Kasım 1999) Yenilik Ödülü verildiğinde ya da Lord Norman Foster kendisi için bir şömine tasarlamamızı istediğinde merak ettim.Neden?Neler oldu merak ediyorum - belki de gençken, Obelix gibi, sihirli bir "tasarım" iksirindeydim. Eninde sonunda bu konuda bir okula gitmemenin kendim için her şeyi keşfederek öğrenmenin daha iyi olup olmayacağını hala sorguluyorum.

Söyleyebileceğim bir şey şu ki, ben gençken, ülkede tatil yaparken zamanımın çoğunu köy demircisinin döşeme demirlerinden kaynaklayarak geçirdim. Heykel yapmaya cesaret edemediğim için çelikten şekiller çıkarmaya başladım. Bu virüs birdenbire 27 yaşında beni farklı bir vizyona itti. Ardından Paris'ten ayrıldım ve Fransa'nın güneyindeki kendi atölyemi kurdum.

Bugün Focus'a yakın çalışan yaklaşık yüz kişiyle ve üretimimizin% 50'sinden fazlasını (Batı ve Doğu Avrupa, Japonya ve Amerika da dahil olmak üzere) ihraç eden ihracatımız olsa bile, moda ve piyasa güçlerinin çifte baskısından kaçınmaya çalışıyoruz . Sezgimi takip etmeye ve zevk için çalışmaya devam edebilmenin olağanüstü şansına sahibim.

Aradığım şeyi anlamaya başladım. Beni ilgilendiren şey, beni hareketlendiren şeydir ve bir maddenin iç dünyasındaki ruhu, belirli şekil ve açıların derinliklerinde saklı keşfederek taşındım. Bu, çevremizin soğuk, hesap ve konvansiyonel bağlamının ötesinde bir boyut ortaya koymakla ilgilidir. Şekillerden anlam vermek için muazzam bir keyif alıyorum - gizli bir anlam, şiir duygusu.

Şiir olmadan, yaşamak!!!.

Benim için tasarım, şiir ve fayda arasındaki, sanat ile işlevsellik arasındaki, duygu ile akılcılık arasındaki gerginliğin ifadesi.

Peki ben bir tasarımcı mıyım?
Buna cevap veremem ...

ÖDÜLLER

National Prize for Creation, awarded by the French Trade Minister (Paris 1995)
Innovation Prize at the Batimat trade show (Paris 1999)
Export Award at ‘Avenir 2000’ (Paris 2000)
Selected by Norman Foster and Associates (London 2000)
First prize ‘Concours de l’Excellence’ by the Chamber of Trades (Montpellier 2001)
3 Gold ‘Trophées du Design’ at the Batimat trade show (Paris 2001, 1997, 1994)
Selected as one of the ‘Top 100 best French companies’ (first in Languedoc-Roussillon) (L’Entreprise magazine, July 2003)
Silver medal at the ‘Concours du Design’ (Stuttgart 2004)
4 Silver ‘Trophées du Design’ at the Batimat trade show (Paris 2007, 2005, 1995, 1993)
Winner in an online competition for homesolute.com (Germany 2009)
Nominated for the ‘Observeur du Design’ prize (Paris) : 2007, 2009, 2010, 2011, 2012, 2014, 2017(Cubifocus)
First prize for 'World's most beautiful object (Pulchra design awards, Italy, 2009)
Nominated for the ‘Design Award of the Federal Republic of Germany’ : 2010, 2011, 2014, 2017(Slimfocus)
Reward for the” most inspired creation of Helsinki Design Week " on 2010
Superflame Prize 2009 of polish review Świat Kominkow for the overall achievement.
Prix de la Performance - Journal "Les Echos" - Montpellier 2011
Star ‘Observeur du Design (Paris 2002, 2013)
Winner Interior Innovation Award 2014 and 2015 (Germany)
Winner Reddot award 2014 (Essen - Germany)
Winner of the German Design Award in Gold 2017 - Slimfocus
Hearth & Home exhibition (Harrogate - Angleterre)
Curvifocus: Winner "product of the year 2017" and "gas appliance of the year"

 

TESLİMAT VE İADE

İnternet sitesinden alışveriş yapan müşterilerimizin güvenliğini ön planda tutmakta ve e-ticaret sitemiz üzerinden siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-mailin size yollanması gereklidir.
 
 Stok Sorunları
 Ürünün stok güncellenmesinden dolayı geçici veya kalıcı sürelerde ürün satışı durdurulabilir.
 
Adres Bilgileri
Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de yazabilirsiniz. (Örnek: Postanenin yanından girince üçüncü sokak vs.)
 
Kapıda Ödeme
www.decofire.com  dan  verdiğiniz siparişlerde teslimat sırasında nakit ödeme imkanınız vardır. Kargo personeli sizden kapıda ödeme ile paketi teslim edebilir. Fiziksel ürünler için geçerlidir. 
 
Hatalı / Eksik Siparişler
Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz.
 
 İade süresi kaç gün?
Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, paketi açmadan aktivasyon numarası kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi 7 günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.
 
İade şartları nelerdir?
İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
- Ürünün faturası,
- İade formu,
- 7 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, aktivasyon kodu ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Bize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 45 gün içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.
 
Nasıl iade edeceğim?
Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi Ürün iade formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte gelen iade formunu doldurarak ürünü tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Firmamıza gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.
Aşağıda, genel iade şartlarına göre farklı özellikler içeren ürün tiplerinin iade koşullarını görebilirsiniz.
7 günlük süre içerisinde ürünün iade edilebilmesi için Genel İade Şartlarına ek olarak aşağıdaki şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir:
- Ürünün koruma barkodunun çıkarılmamış olması ve aktivasyon numarasının aktif olmaması gerekmektedir.
- Online Alışverişlerde ürünün orjinal kutusu, ambalajı eksiksiz ve hasarsız olması şarttır.
 
Önemli Güvenlik Unsurları:
Sanılanın aksine, kullanıcıların kredi kartı bilgileri çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun, kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve CVC (Güvenlik numarası) numarasını başkalarına vermeyin. Restoran, mağaza gibi fiziki ortamlarda çalınan kredi kartı bilgileriyle alışveriş yapmaya çalışan sahtekârlara karşı önlemler alan e-ticaret siteleri bu sahtekârları yakaladıkları anda kredi kartının gerçek sahibiyle irtibata geçmektedirler, bu gibi durumlarda işbirliği yapın. Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol edin ve size birşey ifade etmeyen alışverişler için firmalarla irtibata geçin.
 
İnternetten alışveriş yaparken bildiğiniz firmaları tercih edin. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Internet sitesinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edin. Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin.

 

KULLANIM ŞARTLARI

Üyelerimizin ve Müşterilerimizin www.decofire.com sitemize ("internet sitemiz") vermiş olduğu bilgilerin gizliliği, korunması ve ilgili diğer hususlarda aşağıda cari kuralları belirtilen Gizlilik Politikası benimsenmiştir. Bundan sonra www.decofire.com sitesi internet sitemiz olarak anılacaktır.

1- İnternet sitemize girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, bilgi ve işlemin mahiyetine göre CEC YAPI.İTH.İHR.PAZ.TİC.LTD ŞTİ ve/veya ilgili kart kuruluşlarınca sistem ve internet altyapısında alınmıştır. Tüm kredi kartı işlemleri ve onayları tarafımızdan bağımsız olarak ilgili banka ve benzeri kart kuruluşlarınca online olarak aranızda gerçekleştirilmektedir (Kredi kartı numarası ve şifresi gibi bilgiler CEC YAPI İTH.İHR.PAZ.TİC.LTD.ŞTİ tarafından hiçbir şekilde görülmez ve kaydedilmez).
2- Müşterilerimizin İnternet sitemize üyelik, ürün/hizmet satın alma ve bilgi güncelleme amaçlı girdikleri bilgiler, özellikle kredi kartı ve banka kartlarına ait gizli bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez.
3- Üyelerimize ve Müşterilerimize ait bilgiler yasal düzenlemelerin öngördüğü sorumluluklarımız çerçevesinde ilgili kuruluşlara açıklanabilir. Ayrıca üyelikleri ve/veya alışverişleri sırasında vermiş oldukları iletişim bilgileri (telefon, adres, e-mail vs.) ve diğer kişisel bilgiler İnternet sitemize üyelik işlemlerinizin yapılması, güncellenmesi, muhtelif ürün/hizmetlerin CEC YAPI İTH.İHR.PAZ.TİC. LTD. ŞTİ. tarafından verilebilmesi/satımı, ürün/hizmet ücret-masrafı tahsilatları ve çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, iletişim, satış ve kartlandırma uygulamaları için süresiz olarak kayda alınabilir, CEC YAPI.İTH İHR.PAZ. TİC. LTD. ŞTİ. nezdinde saklanabilir, işlenebilir, gerekli görülen hal-yer ve zamanda paylaşılabilir ve kullanılabilir.
4-www.decofire.com üyeliğinden ayrılmak için size gönderdiğimiz tüm e-postalarda yer alan “üyelikten ayrıl” linkini kullanabilirsiniz.
5- İnternet sitemiz diğer internet-web sitelerine bağlantı verdiği hallerde tüm kullanım ve işlemler için o sitelere ait gizlilik-güvenlik politikası ve kullanım şartları geçerlidir; Sitemizden reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan diğer web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, servis kalitesi ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan CEC YAPI İTH.İHR.PAZ.TİC. LTD. ŞTİ. sorumlu değildir.
6- İnternet sitemizde yer alan her türlü bilgi, içerik ile bunların düzenlenmesi ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda CEC YAPI.İTH.İHR.PAZ. TİC. LTD. ŞTİ. ile anlaşmasına göre üçüncü şahıslara ait olanlar hariç) tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları CEC YAPI İTH.İHR.PAZ.TİC.LTD.ŞTİ‘ne aittir.
7- Müşterilerimizin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ya da niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan bir ürün söz konusu olduğunda ve genel olarak ürün kullanıldığında ya da kullanılmamış olsa dahi yıpratıldığında Müşterilerimiz cayma hakkını kullanamaz; bunun gibi çanta iadelerinde ürün üzerindeki ambalaj etiketi çıkarıldığı, yırtıldığı veya hasar gördüğü durumlarda ürün iade alınmaz.
8- Ek bilgi almak istediğiniz konularda 444 34 73 numaralı Müşteri Hizmetleri telefonumuzdan, info@decofire.com eposta adresinden veya www.decofire.com internet sitesi adresindeki ilgili linkten CEC YAPI İTH.İHR.PAZ.TİC.LTD.ŞTİ. ‘ne danışabilirsiniz.
• Adres : Huzur mah.Arlan cad.No:25 4.LEVENT-İST
CEC YAPI.İTH.İHR.PAZ.TİC. LTD. ŞTİ. 
GÜVENLİ ÖDEME
Web sitemizden kredi kartınızla yaptığınız alışverişleriniz son derece güvenli bir sistem üzerinden gerçekleşmektedir.
İnternet'te güvenlik temelde iki başlık altında incelenebilir:
Birincisi bu hizmeti vermekte kullandığımız donanımın, yazılımın ve network alt yapısının güvenliği.
İkincisi ise müşterilerimiz bu servisten yararlanırken oluşan veri trafiğinin güvenliği.
Alışverişlerinizde güvenliği sağlama temeline dayanan bilginin bütünlüğü ve gizliliği için, internet üzerinde iki taraf arasında oluşan trafiğin şifrelenerek, gizliliğinin ve bütünlüğünün korunmasını sağlayan SSL protokolü kullanılmaktadır. SSL Protokolü bütün yaygın web sunucuları ve tarayıcıları tarafından desteklenen bir protokoldür.
SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.
Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. SSL protokolünde 40 bit ve 256 bit şifreleme kullanılmaktadır. 256 bit şifrelemede binlerce değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir.
Cec yapı ith.ihr.paz.tic ltd. şti. nin gerekli güvenlik önlemlerini almasına karşın, www.decofire.com sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Cec yapı ith.ihr.paz.tic.ltd.şti herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

 

NORMLAR VE ONAYLAR

Sanal yerleşim ve dijital öngörünüm

Online Shop

Şömineler, Aksesuarlar, Sobalar ve Barbeküler

FAYDALI BİLGİLER

Site Haritası

Tarihçe

Medya

Teslimat ve İade

Kullanım Şartları

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Hakkımızda

Yazılı Basın

Normlar ve Onaylar

Gizlilik

İletişim

HABER VE MAKALELER

Makaleler

Ekran Resmi 2021-02-15 20.23.25.png
  • Instagram

Copyright © 2020 Decofire Şömine. All rights reserved. - Huzur Mah. Arkan Cad. No:25 4. Levent Istanbul / (Turkiye) - Tel. +90 (212) 347 16 55 - info@decofire.com

Add a Title

Describe your image