top of page

Focus Creation

Focus şöminelerin evrenini keşfedin.Focus şömine distribütörü Decofire olarak seçkin Türk mimarları tarafından yıllardır tercih edilen bir koleksiyonu temsil edyoruz.  Basit bir taslaktan Focus şömineler Fransada şekilleniyor: Dominique Imbert imzalı gerçek tasarım dehası ile dokunuşları hissedin. Nasıl yapılıyorlar? Bunları tasarlayan ve üreten uzmanlar kimlerdir? Focus, 50 yıldır yaratıcılık ile zorlu teknik standartlar arasında mükemmel bir denge kuruyor. Focus, sizi fikrin başlangıcından idari ofislere ve ustalığın tam anlamıyla devreye girdiği üretim atölyesine kadar evrenini keşfetmeye davet ediyor. Focus metal işçileri her soba ve şömine için özel donanımlar üreterek her modeli benzersiz kılar. El yapımı üretim, soyut olanı somut hale dönüştürerek tasarım ve araştırma çalışmalarına hayat veriyor.

Decofire ,17 yıldır Focus şömine markası Türkiye distribütörüdür.

The Creator

Dominique Imbert

Dominique Imbert, tasarımcı olarak mesleğini keşfetmeden önce  Paris'teki La Sorbonne'da Sosyoloji Doktoru olarak çalıştı. “Ben tasarımcı mıyım?” sorusuna cevap bulamadır. “Sanat okuluna gitmedim, mimarlık okumadım, tek bir çizim dersi bile almadım, resim, heykel, güzel sanatlar, sanat tarihi okumadım. Ben bunların hiçbirini yapmadım." Çekincelerine ve doğuştan gelen alçakgönüllülüğüne rağmen Imbert'in tasarım dünyasına katkısı olağanüstü oldu. 1960'lı yıllarda Focus'u kurduğunda firmasının Fransa Ulusal Yaratılış Ödülü'nü kazanacağını veya eserlerinin çağdaş sanat müzelerinde sergileneceğini hayal bile edemezdi. Verimli sıcaklığın yanı sıra estetik zevk de sağlayan bir odun sobası arayışı, şömine tasarımında dalga yaratmaya devam eden bir devrimle sonuçlandı.

focus
gyrofocus_bordeaux

A design Icon

Gyrofocus

Gyrofocus estetik mükemmelliği simgelemeye devam ediyor. Guggenheim New York'tan Stockholm Modern Sanat Müzesi'ne, Norveç'teki vahşi geyik gözlem kulübesinden Yeni Zelanda'daki Cloudy Bay şarap imalathanesine,Japonyadan ve tabi ki Türkiye'de seçkin mimarların mekanlarına kadar her yerde görüldü. Dünya çapındaki çeşitli iç mekan tarzlarıyla zahmetsiz uyumu, tüm şömineler arasında en ikonik olanı olarak yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz 45 yıl boyunca GyroFocus, 2009 yılında Pulchra Tasarım Ödülü'nde (İtalya) alınan Dünyanın En Güzel Nesnesi olmak üzere etkileyici bir ödül, madalya ve diğer ayrıcalık koleksiyonunu bir araya getirdi. Gyrofocus, şu anda sürekli üretiminin beşinci on yılındadır. Moda,zevk ve kısa süreli trend değişikliklerine rağmen, 1968'de olduğu gibi bugün de ikonik olmaya devam ediyor.

History

Gyrofocus şömine modeli ''World's Most Beautiful Object' in Italy's Pulchra Awards'' ünvanını kazandıktan sonra geleceğin müzesi projesi için  kısa süreli trendlerden uzak bir tasarım olduğu gerekçesiyle İtalya'da 100 yıl sonra açılmak üzere gömüldü.

Decofire, Focus markası Türkiye tek yetkili distribütörüdür.

Focus Creation

Odunlu Focus modeller

Gazlı Focus modeller

Bioethanol Focus modeller