top of page

Ecosmart XL 500 Burner Kit

Yalın bir alevin,   yatay formda ve geniş bir alanda yanması çok basit görünebilir fakat   paslanmaz çeliğin çeşitli ısılarda genleşmesi gibi detaylar düşündüğümüzde bu   aslında oldukça karmaşıktır. Yaptığımız çeşitli testler sonucunda bu   detayları çözdük ve bu doğrultuda XL serimizin üretimine geçtik

   • Güvenli bir yoldan bioşöminenizi söndürmek için özel bir kapak   mekanizması geliştirilmiştir. XL serisi şömine burner kitleri her koşulda,   her ısıda, her zaman güvenli, tutarlı ve güvenilir bir şekilde çalışır.

   • Burner kit üzerindeki yakıt dolum noktası güvenlik açısından ateşleme   noktasından ayrı tutulmuştur. Şömine beraberinde verilen bidonun mühendislik   tasarımı başlığı yakıt dolumu yaparken burner kit üzerine tam olarak oturmasını   ve üzerindeki butona basmadan yakıtı serbest bırakmayarak dökülme,sıçrama ve   israfı engeller.

   • Özel dizayn edilmiş iç mekanizma bir yandan bio şöminenin yakıt   verimliliğini arttırırken diğer yandan yakıtı ayarlamanıza ve alevi stabilize   etmenize yardımcı olur .

   • Şöminelerimiz beraberinde verilen aksesuarlardan ateşleme çubuğu şömine   yakmayı ve söndürmeyi güvenli bir hale getirirken aynı zamanda sürgü kapak   sistemli şömine modellerinde alev ayarı yapabilmeyi de sağlar . Şömine   yanarken (sürgü kapak açık konumdayken) yakıt dolum bölümünde yakıt ilave   etmeyi engelleyen iç mekanizma devreye girerek erişimi engeller.

   • Modern ve teknolojik üretim tekniğimiz sızıntı ihtimalini yok ederek   güvenliğinizi maksimum seviyeye çıkarır.
   Marka: ECOSMARTFIRE
   Stok: 100518"

Model

Ecosmart XL 500 Burner Kit

Burner kit’lerimiz sektöründe  en uzun ve verimli yanma süreleri sunmak için tasarlanmıştır. Homojen ve renkli  gerçek alevler.

Untitled.png
Untitled.png
Untitled.png

Yakıt  Kapasitesi

5 L

1.3 Gal

Ort.Isıtma m2

Min.Kullanım Hacim

40m2

431ft2

80m3

2825ft3

Isıl Güç

Yakıt Verimlilik

11430 BTU/h

3.4 kW 12 MJ/h

10 - 13 h

5 Litres

Teknik Çizim


Weight
6.5kg [14.33lb]
Model Dimensions mm [in]
L 500 [19.7] W 195 [7.7] D 112 [4.4]
Application
Indoor & Outdoor
Materials
Stainless Steel Grade 304

Ambalaj

Shipping Weight  8.6kg  [18.96lb]

Packaging Dimensions mm [in]   L 901 [35.5] W 306 [12] H 291 [11.5]

CBM 0.08m3

Type Carton

Aksesuarlar

Ekran Resmi 2023-10-27 15.06.27.png

İLHAM ALIN / GALERİ

Bu modelin Tüm Dünya'dan mimar ve son kullanıcıların farklı konfigürasyonlar ile giydirme alternatiflerini inceleyin. İlham alın.

Teknik Çizim

Ölçüler için teknik detayları inceleyebileceğiniz şema içerir.

PDF

Kullanıcı Kılavuzu

Kurulum sonrası kullanım yönergeleri içerir.

PDF

Kurulum Kılavuzu

Kurulum planınınız için öneri,uyarı ve yönergeler içerir.

PDF

ESF Katalog

Ecosmartfire bacasız şömine koleksiyon Kataloğumuzu İnceleyin.

5o2psrni.bmp

PDF File

Outdoor Brochure

Ecosmartfire bacasız şömine koleksiyon Kataloğumuzu İnceleyin.

PDF File

Adsız.jpg

Autocad

Modelin Autocad format dosyasını indirebilirsiniz.

DWG

UL Sertifika

Burner kitlerimiz UL sertifikalıdır ve böylelikle Flex Serisi haznelerimiz de UL sertifikalı  kullanım için onaylanmıştır.
 

Temiz Yanma

Tüm yakıt  burner kit'in içine yerleştirilmiştir.Böylece tesisat borusu gerekmez.Ve lisanslı bioethanol yakıtınız temiz yanma gerçekleştirir, baca veya  atık gaz tahliyesine gerek kalmaz.

Minimalist

Koleksiyon, sıfır boşluklu bitiş uygulama detayları ile  inşaatçılar, mimarlar, iç mimarlar, peyzaj mimarı ve ev sahipleri için sınırsız kurulum özgürlüğü ve esneklik sağlar.
 

ISO Sertifika

Her EcoSmart ürünü ISO 9001:2008 standardındadır..

Tesisat ve Donatım bağlantısı gerekmez

Tüm yakıt haznesi bağımsız olarak burner kit'in içine güvenli bir şekilde yerleştirilmiştir ve sizi gaz veya elektrik bağlantılarıyla gelen kurulum kısıtlamalarından ve maliyetlerden kurtarır.
 

AISI 316 Paslanmaz Çelik

Burner kit modelleri ve diğer dış mekan modelleri 316 kalite paslanmaz çelik olup

paslanma ve atmosfer korozyonuna karşı yüksek koruma sağlar.
 

Dahili Aksesuarlar

Her burner kit modeli ve diğer modeller ateşleme çakmağı,tutuşturma aparatı,özel başlıklı yakıt dolum bidonu ile birlikte gelir.

Hızlı ve Kolay Kurulum

Hemen hemen hiçbir montaj gerektirmeyen koleksiyon parçaları istenilen yere yerleştirilerek, hemen kullanmak üzere tasarlanmıştır.
 

Renkler

Koleksiyon iç mekan için paslanmaz çelik rengi ve siyah renk ile seçilebilr. Bazı dış mekan ürünleri /Fire Tables 3 renk seçeneğini gözlemleyiniz.

 • Can the fireplace be extinguished before the fuel burns completely?
  Yes. The fireplace can be extinguished at any time before the fuel runs out. However, we recommend that you continue to burn until the fuel runs out. The extinguishing mechanism is for moments when you need to leave the house and not leave it on fire.
 • How do I light my Ecosmart Bioethanol fireplace?
  The instruction booklet supplied with the product you purchased provides all the instructions you need to use the Ecosmart flueless fireplace safely and efficiently. Lighting the EcoSmart™ Fireplace is simple – just follow the instructions and you'll get the beautiful flames into your home in seconds.
 • Are Ecosmart Fireplaces easy to install?
  EcoSmart™ Fireplaces are designed to be easy to install and operate. With no flue or pipe connections required, EcoSmart™ Fireplaces are very flexible and can be used at any stage of your interior decoration. Contact your distributor for detailed specifications
 • What is the installation time?
  Actually, there is no real assembly. Our range of Designer Fireplaces and Fireplace Grills can simply be positioned where desired and immediately operated. Our Fireplace Chambers range is also designed to fit anywhere and be enclosed.
 • Can Ecosmart Fireplaces be installed anywhere?
  Almost anywhere! Ecosmart flueless fireplaces are suitable for all but very small rooms. Details about assembly vary according to the model used, and all details are specified in the product user manual. Before applying Ecosmart, ask your local distributor whether permission is required from authorized institutions. This is subject to authorization in several countries.
 • Are you sending a team for assembly?
  All of our products are designed to be easily installed and applied. Some Design Series models come disassembled and can be easily put together with the installation guide. The end user can do this himself or have a professional do it.
 • Do you already have products suitable for my existing fireplace?
  Our burner kit and fireplace grate series can be used by placing them in open type (without glass cover) fireplaces that are already built and not used for various reasons. Pay attention to the minimum distances in such applications. Our fireplace grill series consists of products that contain an Ecosmart burner kit, which can be easily placed inside the existing fireplace or used in new fireplace designs.
 • How to clean Ecosmart burner kits?
  All stainless steels can be easily cleaned by spraying on a soft damp cloth with a stainless steel cleaner spray sold in the markets and wiping. When the fireplace is lit and all the fuel is gone and the burner kit has cooled, you can hold it under hot water for a while to remove the bioethanol residues. It is normal for color fading to occur over time with burning on stainless steel.
 • Does the fireplace heat the room it is in?
  Ecosmart fireplaces are highly efficient because they are flueless. There is no heat escape from the chimney, all the heat released as a result of combustion stays in the room. For heating capacities and volumes, please review the technical sheets of burner kit products.
bottom of page