top of page

BATHYSCAFOCUS

focus-dominique-imbert-fundador-de-focus.jpg

Focus  şömine koleksiyonlarının tasarımcısı Dominique Imbert ilk modelini 1967 yılında tasarladı ve zamansız tasarımları  Newyork Guggenheim müzesi ,Grenoble müzesi ,Bordo  modern sanatlar müzesi vb.seçkin mekanlarda sergilendi. Gyrofocus  ''World's Most Beautiful Object' in Italy's Pulchra Awards'' ünvanını kazandıktan sonra geleceğin müzesi projesi için  İtalya'da 100 yıl sonra açılmak üzere gömüldü.

Decofire, Focus markası Türkiye tek yetkili distribütörüdür.

BATHYSCAFOCUS

central, suspended, rotating

Tasarım sürecinde ilhamını denizden alan Bathyscafocus şömine modeli  uzun baca borusu ve açık tip küresel atşe haznesi ile  geometrinin  kusursuzluğunu ateşin saflığı ile birleştirmeyi başarıyor. Tasarım  evinizde maksimum eğlence için 360 derece dönebilen açık ocağıyla  odanızı neşeyle ısıtabilecek şekilde yere kurulmuştur.

Aynı modelin yere sabitlenen versiyonu Bathyscafocus Surpied açık şömine ve yine havada asılı duran ve 360 derece dönebilen cam kapaklı modeli Bathyscafocus Hublot olarak  adlandırılır. Yine aynı modelin duvara sabitlenen açık şömine modeli  Emifocus camlı kapalı modeli ise Emifocus Hublot olarak  adlandırılmaktadır.

Bu şöminenin tam yuvarlak formundaki ateş haznesi 2.5 mm kalınlığında  corten çeliğinden yapılmıştır ve 70 cm çapındadır.(Ateş haznesi  ağırlığı: 35 kg).

Baca borusunun uzunluğu ve diğer adaptasyonlar proejye göre kişiye özel planlanmaktadır.

İç mekan baca borusu ve diğer parçalar mekana göre özel üretilebilir.
Renk Alternatifleri: Mat Siyah (Standart)

PERFORMANS


NOMINAL ISIL GÜÇ


5,5 kW

VERİMLİLİK


59,4 %

TOZ SALINIMI


0,26 %

TEKNİK DÖKÜMAN

Aksesuarlar
 Tasarım odunluk ve maşa takımı
 

KYLINDROFOCUS
STANNFOCUS
DELTAFOCUS
CADIFOCUS

SANAL ÖNGÖRÜNÜM

Akıllı telefonunuzu veya Tablet cihazlarınızı kullanarak,focus modellerinizigerçek mekanınında demo gerçekllik ile test ediniz.

Digital Öngörünüm için Apple Store ve Google Play ortamında online indirilebilir uygulama ile Focus modellerimizin sanal yerleşim planı oluşturabilirsiniz

Untitled.png
Untitled2.png
Untitled3.png

HEDEF SAYFAYI İNDİR VE YAZDIR

Screenshot 2022-10-14 at 13-02-08 Visualisez nos cheminées dans votre intérieur Focus.png
bottom of page